20,5 C
Rzeszów
środa, 23 czerwca, 2021
+

  Muzeum Historii Miasta Rzeszowa przypomina dawne rzeszowskie miejsca spotkań

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Czas spędzony z rodziną, przyjaciółmi przywodzący miłe wspomnienia… Można było porozmawiać, wypić kawę i zjeść smaczny posiłek. Może ktoś spotkał tam nawet swoją pierwszą miłość? Muzeum Historii Miasta Rzeszowa zaprasza do chwili nostalgii nad rzeszowskimi miejscami spotkań, które na zawsze pozostaną w pamięci mieszkańców.

  Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa powodują, że Rzeszowianie nie mogą spotykać się z barach czy restauracjach. Muzeum Miasta Rzeszowa proponuje przeniesienie się do starych czasów za pomocą starych fotografii, które uwieczniają chwile kiedy to rzeszowskie kawiarnie oraz bary tętniły życiem.

  fot. materiały Muzeum Miasta Rzeszowa na Facebooku

  Muzeum zamieściło za pomocą Facebooka fotografie z 1976 r. przedstawiające bar mleczny w Rzeszowie, a dokładnie bar Parkowy na rogu ul. Dąbrowskiego i ul. Zofii Chrzanowskiej.

  fot. materiały Muzeum Miasta Rzeszowa na Facebooku

  W jadłodajni można było najeść się za niewielką kwotę. Powodzeniem cieszyły się pierogi, naleśniki oraz zupy. Na tablicy z wypisanymi daniami (a właściwie w tym przypadku ułożonymi z plastikowych literek) można było znaleźć również bigos i fasolkę po bretońsku oraz placki ziemniaczane. Do popicia było mleko i kakao, lub kompot.

  fot. materiały Muzeum Miasta Rzeszowa na Facebooku

  W Polsce już w latach 70-tych zaczęto zmniejszać ilość barów mlecznych, ponieważ zależały one od dotacji miejskich, a władze miast nie kwapiły się zbytnio do dofinansowania. Zupełne załamanie się tego rodzaju lokali przyniósł rok 1989 i transformacja. Po latach wróciła jednak moda na bary mleczne, które w polskim krajobrazie na nowo zaczęły się pojawiać.

  fot. materiały Muzeum Miasta Rzeszowa na Facebooku

  Muzeum zamieściło również fotografie z dawnej kawiarni “Kosmos”, mieszczącej się w jednej z kamienic przy ul. 3 Maja. W tym klimatycznym miejscu spotykało się głównie na kawę, ale również paliło Klubowe z opakowań po Malboro. Było to miejsce, gdzie ze znajomymi rozmawiało się o muzyce i kulturze.

  fot. materiały Muzeum Miasta Rzeszowa na Facebooku
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -