wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Na słoneczne i ciepłe dni jeszcze poczekamy

  Polecamy

  Natalia Daniło
  Natalia Daniło
  Dziennikarz - praktykantaka | Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Informacje podawane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie napawają optymizmem. W najbliższych dniach możemy spodziewać m. in.  opadów deszczu i podmuchów wiatru.  

  Choć wiosna zbliża się wielkimi krokami, będziemy musieli jeszcze poczekać na pełne słońce. Polska obecnie znajduje się w strefie pełnego zachmurzenia. Przewiduje się opady deszczu, a w niektórych województwach, nawet śniegu. W związku z tym, temperatura również będzie spadać. Najcieplej na południu kraju. Termometry nie wskażą jednak więcej niż 10 stopni Celsjusza. Z każdym dniem będzie chłodniej. 

  źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB

  W niedzielę, w Rzeszowie można spodziewać się maksymalnie 8 stopni Celsjusza i pełnego zachmurzenia. Podobnie będzie w kolejnych dniach.  

  Jutro, na Podkarpaciu oraz w zachodnio-północnej części Polski, możliwe są lekkie opady deszczu. Na obszarze zalewni Tanwi (woj. podkarpackie, lubelskie) w związku ze spływem wód opadowych aktualnie obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 2. stopnia. IMGW spodziewa się dalszego wzrostu poziomu wody, punktowo z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Należy więc zachować szczególną ostrożność.  

  Mieszkańcy zachodniej, a także południowej części Polski przygotować muszą się na silne, porywiste podmuchy wiatru. Do jutra trwać może wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h. W powiatach: jasielskim, krośnieńskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim z tego powodu obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.  

  źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB

  Silny, porywisty wiatr i dynamicznie zmieniająca się pogoda, jeśli chodzi o stan czystości powierza, przyniesie pozytywne skutki.  

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com