+

Sukces małych Judoków na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Jasła

Martyna Cios
    Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

W miniony weekend odbyły się Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo. W turnieju wystartowało blisko 300 uczestników z całej Polski i Słowacji.

Mali Judocy Millenium wywalczyli łącznie 21 medali. Wśród nich, aż siedem to złoto. Zwyciężyli je Krystian Bethoon, Szymon Niemiec, Lena Kuzia, Marika Rak, Kacper Stec, Jakub Baran i Mikołaj Rzeźnik.

Na Mistrzostwach w Jaśle Judocy ze Sportowego Klubu Millenium zdobyli także dwa srebrne medale, a ich zdobywcami są Adam Dubis w kategorii do 36 kg i Maksymilian Piotrowski do 25 kg.

Brązowymi medalami z różnych kategorii wagowych mogą się pochwalić: Szymon Lampart, Ignacy Dziepak, Karol Belcyr, Julia Dec, Nikola Czach, Jan Płonka, Gabriel Probachta, Adam Wawrzynkiewicz, Maria Rzeźnik, Borys Kazimierczak, Hanna Berkowicz i Hanna Dec.

źródło: Millenium

W X Międzynarodowych Mistrzostwach Miasta Jasła w Judo wzięli również udział podopieczni Akademii Judo Rzeszów. Dzięki doskonałym wynikom zawodników i zawodniczek, zdobyli łącznie 11 medali.

Złoto wywalczyli sobie: Julia Szczepańska i Maciej Kołodziejski. Kolejne medale, na drugim miejscu zdobyli Wojciech Barć, Natasza Curzytek i Arek Boho. Na trzecim miejscu z brązowymi medalami Mistrzostwa zakończyło sześcioro zawodników: Piotr Kopiec, Szczepan Filip, Filip Jurkowski, Jakub Kołodziejski, Gabriel Siorek oraz Bartosz Bańbor.

źródło: FB Akademia Judo Rzeszów

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów!