środa, 17 lipca, 2024
+

  Nowa edukacyjna aplikacja Podkarpackiego Stowarzyszenia Głuchych

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Sama Badam – Bez Barier” to projekt realizowany przez Podkarpackie Stowarzyszenie Głuchych w ramach Wojewódzkiego Programu na Rzecz Wyrównywania Szans Osób Niepełnosprawnych i Przeciwdziałania Ich Wykluczeniu Społecznemu. Współfinansowany ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

  Partnerem inicjatywy jest Uniwersytet Rzeszowski, a jego celem jest zwiększenie świadomości prozdrowotnej na temat profilaktyki raka piersi wśród kobiet z dysfunkcją narządu słuchu na terenie całego województwa podkarpackiego.

  źródło: https://www.samabadambezbarier.pl/

  W ramach projektu powstała strona internetowa https://www.samabadambezbarier.pl/ oraz aplikacja mobilna o takiej samej nazwie, którą można pobrać na telefon lub tablet. Pozwalają one sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą raka i samobadania piersi. Wszystkie informację są przekazane w języku migowym za pomocą nagranych filmów.

  źródło: https://www.samabadambezbarier.pl/

  Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Podjęto się realizacji tego zadania, żeby osoby z wadami słuchu miały dostęp do tak istotnymi informacjami oraz aby zapobiec wykluczeniu tej grupy społecznej w profilaktyce nowotworów piersi.

  W ramach projektu od 1 września do 30 października 2020 roku w siedzibie PSG odbyło się 10 warsztatów, które poprowadziła mgr Joanna Błajda, pracownik Instytutu Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nadzór merytoryczny nad projektem objęła Pani dr hab. n. o zdr. Edyta Barnaś, a treści warsztatów przekazywane były za pośrednictwem tłumacza języka migowego/surdopedagoga Pani mgr Katarzyny Hul.

  źródło: https://www.samabadambezbarier.pl/

  Gratulujemy świetnej inicjatywy i zapraszamy do szerszego zapoznania się z projektem!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com