poniedziałek, 29 maja, 2023
+

  Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek wzięła udział w konferencji w Boguchwale

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale zorganizował konferencję „Turystyka kulinarna szansą na rozwój obszarów wiejskich” w Boguchwale. Na otwarciu wydarzenia obecna była Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.

  W Dzień Kobiet odbyło się spotkanie w formie online, które było okazją do spotkania i przekazania wszystkim Paniom najserdeczniejszych życzeń.

  O roli i zaangażowaniu kobiet mówiła Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.

  – Kobiety w sposób wyjątkowy potrafią łączyć życie rodzinne z pracą zawodową i znajdują jeszcze czas na działalność społeczną. Przykładem takiej działalności są Koła Gospodyń Wiejskich, w których dzieje się bardzo dużo ciekawych inicjatyw. Panie robią to znakomicie i dzisiaj z okazji Święta Kobiet chciałabym Paniom powiedzieć nie tylko od siebie, ale także jako Marszałek Sejmu -że doceniamy was bardzo, każdego dnia, nie tylko dziś w dniu naszego święta 

  – powiedziała Marszałek Sejmu.

  fot. materiały PUW

  – Wiemy jak trudno jest pogodzić życie i obowiązki rodzinne z pracą zawodową i z pracą społeczną, a wy to robicie cudownieJesteście ostoją polskich rodzin. W waszych rodzinach wy pierwsze uczycie patriotyzmu, przekazujecie wiarę, dbacie o to, aby rodzina była całością, żeby się szanowała, żeby o siebie wzajemnie dbała 

  – dodała.

  Głos zabrała również wojewoda Ewa Leniart, która podkreśliła, że organizowana przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale konferencja już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń związanych z propagowaniem rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich.  Wydarzenie, odbywające się co roku 8 marca, jest także okazją do przekazania najserdeczniejszych życzeń, ale przede wszystkim do  podkreślenia szerokiej aktywności Polek oraz do zaakcentowania ich pasji i codziennego zaangażowania na wielu płaszczyznach.

  fot. materiały PUW

  Nawiązując do tematu dzisiejszej konferencji, wojewoda dodała, że spotkanie stwarza również płaszczyznę do promowania pięknego Podkarpacia. 

   Ścieżka kulinarnych smaków jest tu niezwykle atrakcyjna. Sprawia, że chętnie odwiedzają nas nie tylko mieszkańcy kraju, ale także goście z zagranicy 

  – powiedział wojewoda, dziękując organizatorom przedsięwzięcia i życząc owocnych obrad.

  fot. materiały PUW

  Uczestnicy wideokonferencji mieli okazję wysłuchać wykładów dietetyków, które dotyczyły naturalnych sposobów wzmacniania odporności, zwłaszcza w czasach pandemii.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com