piątek, 1 grudnia, 2023
+

  Film o kardynale Wyszyńskim powstał przy współudziale powiatu rzeszowskiego

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już w ten wtorek na kanale TVP1 będzie można obejrzeć film „Jako w niebie, tak i w Komańczy”, który powstał w 2017 r., przy współudziale samorządów, w tym powiatu rzeszowskiego.

  Rok 2021 został, decyzją Sejmu RP, ustanowiony Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Film „Jako w niebie, tak i w Komańczy” przybliży widzom dotychczas mało znany, a jakże ważny okres z życia Prymasa Tysiąclecia. Opowiada historię jego internowania w Komańczy.

  Scenariusz został opracowany w oparciu o historyczne materiały archiwalne, wspomnienia siostry Bogumiły oraz pamiętniki Prymasa Wyszyńskiego. W rolę prymasa wcielił się Marek Kalita. W filmie zobaczymy też Jerzego Trelę i Aleksandrę Popławską. Produkcja, do powstania której przyczynił się m.in. Powiat Rzeszowski, jest czwartym filmem Bogdana Miszczaka z cyklu „Historyczny pejzaż Podkarpacia”.

  Film zostanie wyemitowany przez TVP1 we wtorek (9 marca 2021 r.), o godz. 20:55. Powtórka emisji filmu będzie w niedzielę, 14 marca br., o godz. 10:00. Link do wydarzenia na fanpege’u Telewizji Obiektyw: https://business.facebook.com/events/715259752484600/.

  Zapraszamy do obejrzenia!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com