19,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
+

  Tragiczny wypadek autokaru na A4 między Jarosławem, a Przemyślem

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę zaraz po północy doszło do tragicznego wypadku między węzłami Jarosław Wschód, a Przemyśl. Autokar uderzył w barierki i wpadł do rowu. Nie żyje 6 osób, 33 są ranne, w tym 8 w stanie ciężkim.

  Pojazd uderzył w osłonę energochłonną przy końcu pasa zjazdowego na MOP Kaszyce, a następnie w bariery i przewrócił się do rowu. Jechało nim 57 obywateli Ukrainy, w tym dwóch kierowców. Autokar prawdopodobnie wykonywał kursy na trasie Poznań – Chersoń.

  fot. materiały prasowe KW PSP w Rzeszowie

  Na miejscu pracowało 30 zastępów straży pożarnej – blisko 100 strażaków, 19 zespołów ratowników medycznych i policjanci. Zadysponowano także dwa śmigłowce; jeden z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a drugi z wojska, którymi transportowano ciężej poszkodowanych.

  Ranni zostali przewiezieni do szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, szpitala w Rudnej Małej oraz szpitali powiatowych w Przeworsku i Lubaczowie.

  Autokar został wyciągnięty z przydrożnego rowu. W konsekwencji wypadku zablokowany jest ruch na autostradzie A4. Została też zablokowana jezdnia w kierunku Korczowej. Policja kieruje pojazdy na objazd na węźle Jarosław Wschód.

  fot. materiały prasowe KW PSP w Rzeszowie

  Z 57 osób znajdujących się w autobusie potwierdzono 5 zgonów. Szósta osoba zmarła nad ranem. 33 osoby ranne, w tym 8 w stanie ciężkim. Pozostali pasażerowie zostali przewiezieni do bursy szkolnej w Jarosławiu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -