-2,5 C
Rzeszów
niedziela, 23 stycznia, 2022
+

  Rzeszowski sportowiec Rafał Wilk obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Szczecińskim

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pięciokrotny mistrz świata w kolarstwie ręcznym – Rafał Wilk pochwalił się dziś za pomocą Facebooka obronieniem pracy doktorskiej na Uniwersytecie Szczecińskim.

  Rzeszowski sportowiec Rafał Wilk z dumą i radością pochwalił się za pośrednictwem mediów społecznościowych obroną pracy doktorskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. Podziękował swojemu promotorowi prof. Stanisław Zaborniakowi oraz promotorowi pomocniczemu dr Januszowi Zielińskiemu za pomoc i wsparcie.

  Rafał Wilk jako kolarz ręczny reprezentował Polskę podczas Paraolimpiady w Londynie 2012 oraz Rio 2016, gdzie był chorążym Polskiej Reprezentacji. W Londynie uzyskał tytuł podwójnego mistrza paraolimpijskiego, a w Rio zdobył złoto i srebro. W latach 2012, 2013, 2014, 2016 zdobył Puchar Świata, a w latach 2012, 2013, 2015, 2016 Puchar Europy. Jest pięciokrotnym mistrzem świata i pięciokrotnie znalazł się na pierwszym miejscu rankingu UCI.

  fot. profil Rafała Wilka na Facebooku

  Przed wypadkiem, który miał miejsce w 2006 r. na torze żużlowym, wiązał swoją przyszłość z żużlem. Jako junior zdobył dwa złote medale w drużynowych mistrzostwach Polski. w 2005 r. został wybrany Sportowcem i Trenerem Roku w Krośnie. Wypadek przekreślił możliwość dalszego rozwoju na tym polu, ale otworzył drogę do kolarstwa ręcznego.

  Rafał Wilk założył również fundację, której zadaniem jest wspieranie sportowców niepełnosprawnych.

  Gratulujemy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -