19 C
Rzeszów
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
+

  Odbyła się konferencja dotycząca Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja pełniącego funkcję prezydenta Marka Bajdaka, głównym tematem było Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki.

  Podczas konferencji Marek Bajdak przedstawił opracowaną z radnymi listę czterech najważniejszych i wymagających działania spraw, znalazła się tam budowa południowej obwodnicy miasta, kwestia wiaduktu nad torami, przyjęty plan miejscowy w rejonie dworca PKP oraz Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki.

  P.o. prezydenta wyjaśnił, że projekt Centrum został już złożony do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Niestety okazało się, że plan obejmuje fragmenty dwóch działek, ok. 8 arów, nie będących własnością miasta. Uniemożliwia to złożenie wniosku o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Rekreacji oraz wniosku o pozwolenie na budowę.

  Marek Bajdak zainterweniował w tej sprawie, jak mówi podziały geodezyjne już się zaczęły. Równolegle zostały podjęte procedury zmierzające do uzyskania wyceny nieruchomości.

  Obaj właściciele w sposób wiarygodny zapewnili, że są w stanie odstąpić ten niezbędny do budowy teren.

  – tłumaczy obecny włodarz miasta.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Doprecyzowana została także kwestia kosztów realizacji całej inwestycji. W 2018 roku zostało podpisane porozumienie między marszałkiem województwa i Prezydentem miasta, które określało sposób finansowania Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Wówczas była to kwota 32 milionów, natomiast dzisiaj koszt zdecydowanie przekracza tę kwotę, nawet trzykrotnie.

  Ja to traktuję jako wyzwanie, nie problem.

  – mówił Marek Bajdak.

  W swoim przemówieniu obecny p.o. prezydenta zapowiedział, dążenie do uzyskania dofinansowania z funduszu Ministerstwa Sportu i Rekreacji oraz poszukiwanie ze Skarbnikiem miasta możliwości finansowania inwestycji ze środków gminnych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -