19,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
+

  Powiat Rzeszowski wspomina Stanisławę Kopiec z Lubeni

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Dla mieszkańców powiatu rzeszowskiego to okazja do przypomnienia sobie jak wielką rangę mają książki oraz wspomnienia podkarpackiej poetki – Stanisławy Kopiec, pochodzącej z Lubeni.

  W 1984 roku PEN Club ustanowił 3 marca Międzynarodowym Dniem Pisarzy. Ma on przypominać, że pisarze są ludźmi, którzy pomagają przetrwać kulturze, a książki to skarbnice wiedzy. Celem wprowadzenia tego święta jest również promowanie literatury, oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. W tym dniu organizowane są także spotkania autorskie oraz wieczory literackie.

  Powiat rzeszowski w tym dniu wspomina jedną z najbardziej znanych podkarpackich poetek – Stanisławę Kopiec z Lubeni (27.03.1953 – 2.03. 2012) poetkę, która pisała o tym co było jej najbliższe.

  Poetka za swój debiutancki tomik zatytułowany” Niebieska wieś “, poświęcony Lubeni, otrzymała w 1987 roku prestiżową nagrodę literacką im. Stanisława Piętaka. Była członkiem Związku Literatów Polskich, opublikowała także m.in. “Spod znaku Anny”, “Osty i róże”, “Znak wzruszenia” i “Seans serdeczny”. Napisała również cztery książeczki z utworami dla dzieci. Ostatnim jej tomikiem był “Ptasi mszał”, który ukazał się w grudniu 2010 roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -