czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Mieszkańcy Sanoka chcą poszerzenia granic miasta

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jak wynika z niezależnych badań, ponad 60 proc. mieszkańców Sanoka jest za przyłączeniem do miasta 10 sąsiednich sołectw.

  Konsultacje społeczne na ten temat trwały od 15 do 26 lutego br. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, punkty konsultacyjne, gdzie można było wypełnić i wrzucić do urny ankietę, zostały zlokalizowane w budynku urzędu miasta i w jednostkach organizacyjnych podległych urzędowi.

  Ogółem wypełniono 1550 ankiet. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wyrazili swoją opinię w konsultacjach społecznych. Mieszkańcy wykazali się bowiem troską o dobro wspólne. Niebawem poinformujemy Państwa, jakie kolejne kroki zostaną podjęte w związku z procedurą poszerzenia granic Sanoka.

  – mówi Tomasz Matuszewski, burmistrz.

  źródło: nadesłane materiały prasowe

  Konsultacje dotyczyły projektu przyłączenia 9. sołectw z gminy wiejskiej Sanok oraz 1 sołectwa z gminy Zagórz. Są to: Bykowce, Czerteż, Płowce, Sanoczek, Stróże Małe, Stróże Wielkie, Międzybordzie, Trepcza, Zabłotce i Zahutyń.

  Poszerzenie granic spowoduje większe wpływy do budżetu miasta, ale pamiętajmy, że wówczas będzie to budżet planowany z myślą o rozwoju i poprawie jakości życia mieszkańców przyłączonych terenów. Dlatego już teraz przedłożyłem mieszkańcom sołectw informacje o korzyściach, jakie wynikają z włączenia ich miejscowości do miasta Sanoka. Przede wszystkim, są to inwestycje zaspokajające podstawowe potrzeby mieszkańców, tj. budowa chodników, oświetlenia ulicznego, budowa dróg oraz sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Chciałbym też uruchomić transport publiczny, na który nie zgadzają się obecne władze gmin Sanoka.

  – mówił burmistrz.

  Rolnicy zamieszkujący sołectwa planowane do połączenia z miastem Sanok, w dalszym ciągu uprawnieni będą do korzystania z wielu instrumentów finansowych. Jako potencjalni beneficjenci środków w ramach Wspólnej Polityki Rolnej, nadal będą mogli starać się o dopłaty bezpośrednie do produkcji na terenach rolniczych. Mają także możliwość skorzystania z dofinansowania na modernizację i unowocześnienie swoich gospodarstw w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wielskich na lata 2014-2020.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com