7 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 września, 2021
spot_img
+

  Wybrano wykonawcę dokumentacji wielopoziomowego parkingu na Podpromiu

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa poinformowało, że opracowaniem dokumentacji projektowej budowy wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie zajmie się firma ARP Manecki z Krakowa.

  Miejskie służby opracowały koncepcję rozbudowy parkingu na Podpromiu, która ma polegać polegać na budowie dodatkowych kondygnacji. Na poziomie pierwszym parkingu (poziom gruntu) znajdować się ma miejsce dla 273 samochodów osobowych, 23 autobusów i ponad 90 rowerów. Poziom drugi ma być przeznaczony dla 279 samochodów osobowych, poziom trzeci to 315 miejsc dla samochodów osobowych, a poziom czwarty to 173 miejsca.  Na przyszłym wielopoziomowym parkingu przy hali Podpromie w sumie ma być ponad 1000 miejsc dla samochodów osobowych.

  Zaprojektowany ma zostać także nowy wjazd na parking od strony mostu Zamkowego, po stronie śródmieścia.

  Do przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej tej inwestycji zgłosiło się 10 firm. Po weryfikacji ofert tylko dwie z nich były brane pod uwagę. Wybrana została oferta firmy ARP Manecki z Krakowa. Koszt wykonania dokumentacji projektowej to 757 680,00 zł. Firma na dostarczenie dokumentacji projektowej będzie miała 480 dni od daty podpisania umowy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -