sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Odbyła się konferencja prasowa wojewody Ewy Leniart

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dniu dzisiejszym przy Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. Tematem była pogarszająca się sytuację epidemiologiczna na terenie Podkarpacia.

  Spotkanie poprzedziło posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w czasie którego analizowano sytuację w województwie i diagnozowano bieżące problemy związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19.

  W spotkaniu wziął udział również dr Adam Sidor, wojewódzki inspektor sanitarny, który na wstępie przedstawił sytuacje jaka panuję na Podkarpaciu, ale i w całej Polsce.

  Od czterech tygodni obserwujemy wzrost zachorowań, jest to zbieżne z luzowaniem obostrzeń. Kolejny tydzień będzie decydujący, jeśli chodzi o rozwój epidemii w naszym regionie, dlatego apeluję o przestrzeganie  zaleceń  sanitarnych i stosowanie zasady dystans, dezynfekcja, maseczka. W tej chwili jest to kluczowe do zahamowania wzrostu zakażeń.

  – mówił.

  źródło: rzeszow.uw.gov.pl

  Wojewoda Ewa Leniart odniosła się do trudnej sytuacji w szpitalach. Według statystyk ostatnich dwóch tygodni liczba zajętych łóżek z każdym dniem jest znacząco większa.

  O ile w połowie lutego mieliśmy hospitalizowanych 790 pacjentów, to na dzień dzisiejszy w szpitalach przebywa 1 245 pacjentów. Ta sytuacja wiąże się z ogromnym wysiłkiem ze strony lekarzy i personelu.

  – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  Na ten moment sytuacja z zabezpieczeniem dostępu do łóżek szpitalnych w regionie jest dobra. Do dyspozycji, z decyzji wojewody, 1772 łóżka zostały przeznaczone dla pacjentów z COVID-19. Jest to bezpieczny zapas łóżek dedykowanych zakażonym pacjentom, którzy wymagają hospitalizacji.

  Jeśli ktoś może ograniczyć własną aktywność, to prosimy o to, ponieważ ten i przyszły tydzień będą momentem kluczowym.

  – apelowała na zakończenie wojewoda.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com