20 C
Rzeszów
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
+

  Ruszyła rekrutacja do rzeszowskich przedszkoli i szkół podstawowych

  Polecamy

  Natalia Daniło
  Dziennikarz - praktykantaka | Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od 1 marca w Rzeszowie rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Na wybór placówki dla swojego dziecka rodzice i opiekunowie mają czas do 15 marca.

  Podczas rekrutacji dziecka do przedszkola rodzic może wybrać trzy miejsca. Lista placówek układana jest według preferencji – przedszkole pierwsze na liście traktuje się jako przedszkole tzw. pierwszego wyboru.

  Inaczej jest w przypadku wyboru szkoły podstawowej. Jeśli szkoła obwodowa spełnia oczekiwania przyszłego ucznia i jego opiekunów, zapis to jedynie formalność. W przypadku wyboru innej placówki – istnieje możliwość złożenia wniosku do dwóch wybranych szkół podstawowych, ustalając preferowaną kolejność.

  W tym roku nabór odbywa się w pełni elektronicznie, dotyczy to również szkół artystycznych. Na stronie https://naborp-kandydat.resman.pl/rzeszow dostępne są informacje na temat rekrutacji oraz sposobu i terminów zapisów. Znaleźć można tam również informator o placówkach prowadzonych przez Gminę Miasto Rzeszów, a w nim m.in. ofertę przygotowaną przez konkretne przedszkola i szkoły.

  Lista zakwalifikowanych dzieci do przedszkoli zostanie ogłoszona 26 marca, natomiast do szkół podstawowych 29 marca.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -