1,1 C
Rzeszów
sobota, 4 grudnia, 2021
+

  Intensywne szkolenia terytorialsów

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W miniony weekend prawie 1,5 tys. terytorialsów ćwiczyło na terenie Podkarpacia. Z tego ok. 160 terytorialsów zaangażowanych było w niesienie pomocy placówkom medycznym, kombatantom i seniorom oraz policji w zakresie prowadzenia monitoringu kwarantanny.

  W ostatnich miesiącach działalność 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej ukierunkowana jest stricte na zwalczanie wirusa SARS-CoV-2. Nie wstrzymało to jednak całkowicie szkoleń. Prawie w każdy weekend w ramach szkolenia podtrzymującego żołnierze doskonalą kompetencje specjalistyczne, jak również ćwiczą współdziałanie z innymi służbami.

  Nie inaczej było w ostatni weekend lutego, kiedy to prawie 1,5 tys. żołnierzy z Podkarpackiej Brygady prowadziło zajęcia taktyczne i bojowe w wyznaczonych rejonach odpowiedzialności. Szkolili się żołnierze z rzeszowskiego, niżańskiego i jarosławskiego Batalionu Lekkiej Piechoty.

  źródło: nadesłane materiały prasowe

  W pierwszym etapie ćwiczenia w sobotę rano każdy z trzech plutonów wykonał przemieszczenie marszem ubezpieczonym po wyznaczonych trasach z Niska do rejonu ześrodkowania w Brzózie Królewskiej. W kolejnych etapach szkolenia żołnierze uczyli się organizować zasadzki, punkty obserwacyjne, jak również prowadzili rozpoznanie terenu. W czasie ćwiczeń używano środków pozoracji. Zajęcia zakończono mszą polową przeprowadzoną przez kapelana niżańskiego batalionu.

  Forma szkolenia w stałym rejonie odpowiedzialności kompanii w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na społeczne uznanie. Umożliwia również przeprowadzenie zajęć w naturalnych warunkach, w których doskonalimy przedsięwzięcia taktyczne, jak również proces dowodzenia. Żołnierze z dużym entuzjazmem podejmują wyzwania udziału w ćwiczeniach w ich rodzinnych miejscowościach.

  – podkreślił ppor. Mateusz Muzolf, dowódca leżajskiej kompanii.

  źródło: nadesłane materiały prasowe
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -