-2,9 C
Rzeszów
niedziela, 23 stycznia, 2022
+

  SUKCES młodzieży z Łańcuta

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  W środę 24 lutego 2021 roku w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbyła się premiera filmu, który zrealizowała młodzież z Łańcuta i okolic w ramach projektu „Kids With Cams. Oczami młodych”.

  Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Form Różnych z Łańcuta w ramach ogólnopolskiego programu grantowego Równać Szanse 2019. Półtoraroczne działania z młodzieżową grupą filmową zakończyły się oficjalnym podsumowaniem połączonym z prezentacją efektów pracy młodzieży – prezentacją teledysku „Spacer” oraz premierą etiudy fabularnej zrealizowaną przez młodzież pod tytułem „Sukces”.


  Film i teledysk to tylko część tego co powstało w czasie trwania projektu. W ramach całości młodzież z Łańcuta i okolic podjęło szereg inicjatyw. Młodzi zorganizowali m.in. kino plenerowe dla mieszkańców, stworzyli wystawę swoich fotografii, nagrali 2 utwory muzyczne i nakręcili teledysk, a przede wszystkim nagrali krótkometrażowy film wg własnego scenariusza – wspomniany wyżej „Sukces”. W rozwoju umiejętności filmowych pomagały im liczne spotkania warsztatowe z twórcami z branży audiowizualnej.

  Uczestnik projektu


  Ideą programu było jednak nie tylko rozwijanie wiedzy i zdolności filmowych, ale też szeroki rozwój kompetencji społecznych. Wszystkie podejmowane działania młodzież realizowała samodzielnie, nawiązywała kontakty z instytucjami, samorządami, partnerami. Ustalali szczegóły organizacyjne, planowali, dzielili się zadaniami. Celem było nauczenie się współpracy w grupie, otwartości na nowe działania, sprawdzenie się w różnorodnych rolach, korzystanie z tego, co oferuje najbliższe otoczenie. Program nie był ukierunkowany na odnoszenie nieustannych sukcesów – ale też na naukę poprzez własne błędy.

  Część Uczestników projektu po premierze opowiedziała o swoich odczuciach z udziału oraz przekazali kilka zdań od siebie młodzieży w ich wieku.


  18 miesięcy podtrzymywania wzajemnej motywacji i realizacji co raz to nowych inicjatyw było sporym wyzwaniem. – mówi koordynatorka projektu, Katarzyna Mazurkiewicz – Było wiele wzlotów i równie wiele upadków – i to mnie ogromnie cieszy, bo oznacza, że zrealizowaliśmy ideę całego programu, którego celem jest poszerzanie kompetencji społecznych młodych ludzi, oddanie inicjatywy w ich ręce, także po to, by mogli uczyć się na własnych błędach. To był świetny sprawdzian i dla nich i dla mnie.

  Na końcu uczestnicy premiery mogli posłuchać na żywo utworu „Spacer”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -