25 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Oświadczenie w sprawie wyboru Janusza Ławińskiego na dyrektora szpitala przy ul. Szopena

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj odbyła się konferencja Stowarzyszenia Pacjentów Onkologicznych, podczas której przedstawiono oświadczenie w sprawie wyboru dyrektora szpitala przy ul. Szopena w Rzeszowie.

  Komisja postanowiła dziś o wyborze Janusza Ławińskiego na stanowisko dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. Stowarzyszenie wielokrotnie kwestionowało działalność Ławińskiego ws. Prof. Gutkowskiego.

  Naszym zdaniem pomówieniowe pisma podpisywane przez Ławińskiego były pretekstem dla usunięcia prof. Gutkowskiego ze szpitala, co dla nas pacjentów oznacza, iż nie możemy się leczyć u tego wybitnego specjalisty.

  – czytamy w oświadczeniu.

  Z ustaleń wynika, że w skład komisji, która dokonała wyboru wchodzili: Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego Lesław Majkut, Damian Brud, Beata Bróż-Szaluś, Marcin Fiołek, a także Maciej Lewicki, lekarz w innym szpitalu podległym samorządowi województwa. Oprócz tego dwóch radnych: Adam Drozd i Karol Ożóg, oraz Artur Mazur, prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

  Nowy dyrektor szpitala został wybrany 6:1 głosami. Stowarzyszenie Pacjentów Onkologicznych oczekuję wyjaśnień przyczyn takiego wyboru.

  Dla wyświetlenia okoliczności zwróciliśmy się dziś do Szpitala i Urzędu Marszałkowskiego o udostępnienie w trybie informacji publicznej wszelkich dokumentów dotyczących tego konkursu, w szczególności kryteriów, których zastosowanie doprowadziło do wybrania osoby, którą uważamy za całkowicie niewiarygodną.

  – wykazują dalej w swoim oświadczeniu.

  Członkowie uważają, że głos przeciw mógł należeć do radnego Adama Drozda, który w ostatnich dniach śmiało wypowiadał się w sprawie nieprawidłowości, do jakich dochodziło w szpitalu za urzędowania Ławińskiego jako p. o. dyrektora. Jednak nie jest to informacja potwierdzona.

  Mieszkańcy Podkarpacia mają prawo wiedzieć, co dzieje się w jednej z najważniejszych placówek regionu, zapewniających bezpieczeństwo zdrowia i życia nas wszystkich.

  – apelują.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -