11,9 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  The Freeborn Brothers wystąpią w ramach cyklu koncertów Estrada Studio Live

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kolejny koncert online w ramach Estrada Studio Live już 5 marca o godzinie 20.00. Tym razem gościem będzie zespół The Freeborn Brothers. Sami o sobie piszą tak: „Chcemy zabrać Was w podróż do naszego świata, gdzie cygańskie serce spotyka amerykański folk, gdzie orkiestra bałkańska gra rocka, a niesamowita dawka energii nie pozwala ustać w miejscu!”. Koncert będzie transmitowany bezpłatnie na żywo na profilu FB i kanale YT Estrady Rzeszowskiej.

  Zespół the Freeborn Brothers to zupełnie unikatowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. W swojej twórczości łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą. Ich występy to prawdziwy „cyrk osobliwości”, który porywa publiczność do szalonej zabawy, pełen teatralnej i kabaretowej atmosfery, oraz niewyczerpanych pokładów energii i improwizacji. Ta niebezpieczna mikstura kradnie ludzkie dusze wszędzie tam, gdzie się pojawią. Każdy „spektakl” jest inny, pozbawiony rutyny.

  Zespół swoją wyjątkowością i odwagą zyskał wielu fanów. Istnieje od 2013 roku. W tym czasie zagrał ponad 400 koncertów w całej Europie oraz nagrał sześć płyt: „Two Men Orchestra” (2013), „Gypsy Hobo Trash Grass” (2014), „Theatro Ridiculous” (2016), Instant Magic (2018), Astral Trails (2019) oraz „Bezmiar” (2020).

  fot. materiały prasowe Estrady Rzeszowskiej

  Wśród imprez, które odwiedzili Freeborn Brothers w ponad 14 krajach, można odnaleźć m.in. : Mighty Sounds Czad Festival, czy  Muddy Roots Festival. Zespół wystąpił również w talent show „Must be the Music”, w którym został entuzjastycznie przyjęty przez Piotra Roguckiego, stając się oficjalnym suportem zespołu Coma zimą 2016 roku. W  tym samym roku The Freeborn Brothers wystąpili w roli suportu przed międzynarodową gwiazdą Gogol Bordello w warszawskim klubie Progresja. Zagrali także koncert przed kilkutysięczną widownią na wielokrotnie nagradzanym międzynarodowym festiwalu Colours Of Ostrava  w Czechach.

  Szczególny rozgłos w social mediach i portalach internetowych zyskał dzięki materiałowi, który został okrzyknięty hitem sieci. Spontanicznie nagrane wideo zamieszczone na kanale YT Freeborn Brothers uchwyciło moment wykonywania przez zespół pieśni żałobnej na cześć policyjnej Alfy Romeo wciąganej na lawetę podczas Maratonu w Rzeszowie. Dzięki poczuciu humoru i dużej dawce dystansu stworzyli viral, który w ciągu pierwszego tygodnia zdobył 400 000 wyświetleń.

  fot. materiały prasowe Estrady Rzeszowskiej

  Estrada Studio Live to cykl koncertów online organizowanych przez Estradę Rzeszowską w Estrada Studio. Każde z wydarzeń jest transmitowane bezpłatnie na profilu FB i kanale YT Estrady. W ramach przedsięwzięcia swoje koncerty online zagrali już Rockaway, Tension Zero i Gypsy and The Acid Queen. Artyści zapraszani do projektu są reprezentantami różnych nurtów muzycznych. Łączą ich natomiast podkarpackie korzenie.

  Celem koncertów Estrada Studio Live jest umożliwienie artystom prezentowania swojego dorobku w trudnych czasach pandemii i zwiększenie dostępności do kultury dla mieszkańców Rzeszowa, okolic i wszystkich zainteresowanych.

  fot. materiały prasowe Estrady Rzeszowskiej

  W najbliższym czasie, poza koncertem The Freeborn Brothers, planowany jest koncert zespołu Audioties. Ten odbędzie się 12 marca.

  Linki do dotychczasowych koncertów:

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -