środa, 17 lipca, 2024
+

  Poznaliśmy komisarza Rzeszowa

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja wojewody Ewy Leniart. Spotkanie prasowe dotyczyło decyzji premiera o powołaniu osoby pełniącej funkcję prezydenta Rzeszowa, do czasu rozstrzygnięcia przedterminowych wyborów.

  Podczas konferencji oficjalnie ogłoszono, że funkcje komisarza, do czasu wybrania w przedterminowych wyborach nowego prezydenta Rzeszowa będzie sprawował Marek Bajdak. Premier podpisał jego nominację, a akt wyznaczenia, w imieniu Prezesa Rady Ministrów, wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Wierzę głęboko, że osoba, która została wybrana do pełnienia funkcji prezydenta Rzeszowa, jest kompetentna i w sposób planowy doprowadzi do tego, aby nie zakłócić pracy urzędu miasta Rzeszowa.

  – mówiła wojewoda.

  Marek Bajdak, który będzie pełnił funkcję komisarza przez około 3 miesiące, w swoim przemówieniu podkreślił, że czuję ogromny ciężar zaufania, jakim go obdarzono i zamierza jak najlepiej wykonywać powierzone mu obowiązki. Zaznaczył, że będzie podejmował jedynie decyzję ważne i potrzebne w chwili obecnej, a nie takie, które mogą mieć przyszłościowe znaczenie.

  Pragnę zadeklarować pełną otwartość i wolę współpracy ze wszystkimi środowiskami miasta.

  – powiedział Marek Bajdak.

  Gotowość do współpracy zadeklarował obecny na konferencji prasowej przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec.

  Jesteśmy w przełomowym momencie w historii naszego miasta. Przed nami nowe decyzje i nowe wymagania. Mam nadzieję, że ten przejściowy okres będzie wspólnymi siłami przeprowadzony spokojnie i stabilnie. 

  – zaznaczył.

  W dzisiejszym spotkaniu wziął również udział sekretarz miasta Marcin Stopa, który także zapewnił, że osoby od lat pracujące dla miasta dołożą wszelkich starań,  aby współpraca z wyznaczonym komisarzem była jak najlepsza.

  Wniosek Pani Wojewody, decyzja Pana Premiera i Pana Prezydenta, które przed chwilą usłyszeliśmy są gwarancją tego, że w najbliższym czasie Rzeszów jest w dobrych rękach.

  – powiedział.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Zapraszamy do obejrzenia całej konferencji na naszym profilu: https://www.facebook.com/KurierRzeszowskiGazeta/videos/209040624292006

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com