Dziś po południu zmarł Janusz Majka, który pracował w Polskim Radiu Rzeszów od 1981 roku. Powodem zgonu była niewydolność krążenia, ale prawdopodobnie zachorował również na koronawirusa. Janusz Majka odszedł w rzeszowskim szpitalu na oddziale covidowym.
Od sierpnia 1981 roku Janusz Majka pracował jako kierownik redakcji magazynów informacyjnych, prowadził poranny Kalejdoskop. Zajmował się także sportem, m.in. komentował mecze żużlowe w kraju i zagranicą, a także tworzył redakcję magazynów informacyjnych.
Janusz Majka relacjonował także wszystkie pielgrzymki Jana Pawła II, który był jego autorytetem. Uczestniczył również w pogrzebie papieża Polaka. Był także autorem wielu audycji poświęconych Janowi Pawłowi, jak i rocznicom jego wizyt na Podkarpaciu.
Zmarł w wieku 64 lat.