czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Zdaniem Dudy obóz Zjednoczonej Prawicy powinien wystawić wspólnego kandydata na prezydenta Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jak informowaliśmy w poprzednim artykule: https://kurierrzeszowski.pl/2021/02/18/glos-struktur-okregowych-prawa-i-sprawiedliwosci-w-sprawie-wlasnego-kandydata-na-prezydenta-rzeszowa/ swój głos w sprawie własnego kandydata na prezydenta Rzeszowa zabrały struktury okręgowe Podkarpacia. W sprawie wypowiedział się Prezydent RP Andrzej Duda. Jego zdaniem Zjednoczona Prawica powinna mieć wspólnego kandydata. 

  10 lutego prezydent Tadeusz Ferenc ustąpił ze swojego stanowiska i jako swojego następcę poparł posła PiS i wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. Warchoł ogłosił, że wystartuje w przedterminowych wyborach na prezydenta. Podczas konferencji wiceminister zapowiedział, że odejdzie z Solidarnej Polski, ponieważ chce być kandydatem apolitycznym i bezpartyjnym, natomiast nie uzgodnił swojego startu w wyborach z regionalnymi strukturami PIS. 

  Jak informowaliśmy w poprzednim artykule reakcja władz PiS w województwie była natychmiastowa. Wraz z Władysławem Ortylem na czele oficjalnie ogłosiły wystawienie w wyborach swojego kandydata. Decyzja dotycząca osoby, która będzie reprezentować partię ma zapaść w centrali partii na Nowogrodzkiej.

  Andrzej Duda odniósł się do całej sprawy po wizycie w firmie ML System w Zaczerniu, w celu nagłośnienia powstania Covid Detectora, dzięki któremu można wykryć koronawirusa w oddechu. Po zakończeniu oficjalnego spotkania Andrzej Duda nieformalnie spotkał się z władzami PiS na Podkarpaciu, na którym byli obecni Władysław Ortyl – marszałek województwa oraz Ewa Leniart wojewoda podkarpacki. Miało świadczyć to o tym, że Duda popiera wystawienie kandydata przez PiS.

  W związku z tą sytuacją, według portalu Rzeszów News, sympatycy Marcin Warchoła odbyli wczoraj rozmowę z Andrzejem Dudą.

  – To ciekawa kandydatura, dobrze rokująca

  – ocenił start Warchoła Duda, jak czytamy na łamach portalu Rzeszów News.

  Prezydent RP odpowiedział się za jednym wspólnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy. Jeśli działania ze strony PiS, dążące do wystawienia własnego kandydata, zakończą się niepowodzeniem, może to oznaczać ośmieszenie się podkarpackich liderów. Według nieoficjalnych informacji lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro rozmawiał już na ten temat z prezesem PiS.

  Prawdopodobnie prezes Jarosław Kaczyński nie jest pewny czy kandydat PiS zwycięży w zbliżających się wyborach prezydenckich. Zwłaszcza, że konkurentem w wyborach może być kandydat reprezentujący Porozumienie Jarosława Gowina, który, jak pisze Rzeszów News, ma zostać wybrany w wewnętrznych prawyborach.  

  Mimo problemów w PiS obóz Marcina Warchoła stanowczo sprzeciwia się przeciąganiu terminu wyborów. Przypominamy, że wybory prezydenckie powinny odbyć w ciągu 90 dni.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com