20 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Dołącz do grupy filmowej!

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  Dołącz do grupy filmowej!

  Podkarpacka Komisja Filmowa ogłasza rekrutację do 5. edycji warsztatów filmowych CamON!


  Podkarpacka Komisja Filmowa po raz piąty zaprasza na cykl praktycznych warsztatów, których celem jest poszerzenie umiejętności w zakresie produkcji filmowej.  Uczestnicy pod okiem profesjonalistów z branży filmowej przechodzą przez wszystkie najważniejsze etapy produkcji, od pomysłu na film, przez pracę na planie, po postprodukcję, a rezultatem jest zrealizowanie przez członków grupy wspólnych etiud fabularnych.

  Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak napisać scenariusz, zorganizować plan filmowy, rozplanować sceny i ujęcia. Głównym punktem całego programu jest kilkudniowy plener na terenie Podkarpacia, gdzie uczestnicy spróbują swoich sił na planie filmowym, dzieląc pomiędzy siebie funkcje takie jak reżyser, operator, kierownik planu, dźwiękowiec czy scenograf.

  Program jest skierowany do osób powyżej 16. roku życia, które mieszkają, uczą się lub pracują na Podkarpaciu. Mile widziani są twórcy z dorobkiem jak i osoby, które dopiero zaczęły swoją przygodę z filmem.

  Zajęcia, z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne, będą realizowane częściowo zdalnie, w wymiarze 1-2 spotkania w miesiącu. O ile pozwoli na to sytuacja, zajęcia będą odbywały się także w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Integralną częścią kursu są dwa wyjazdy plenerowe. Program realizowany jest od marca do listopada 2021.

  Udział w warsztatach jest bezpłatny.
  Dokumenty zgłoszeniowe do I etapu rekrutacji są przyjmowane w formie elektornicznej do 28 lutego 2021!


  Więcej informacji na stronie www.podkarpackiefilm.pl

  Opiekunami grupy, jak w ubiegłych latach są:

  Paweł Chorzępa – reżyser, operator. Wykładowca w Zakładzie Realizacji Obrazu Telewizyjno-Filmowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dr hab. sztuk filmowych. Absolwent studiów magisterskich w Instytucie Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Reżyser wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego „Synek” (premiera na festiwalu IDFA w Amsterdamie, Srebrny Lajkonik na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2020, Jantar na festiwalu Młodzi i Film 2020 w Koszalinie). Autor zdjęć do filmów dokumentalnych i fabularnych w reż. M. Minorowicz, M. Szymków, M. Pawluczuk, A. Elbanowskiej P. Stasika, L.Dudy, M. Majewskiej, M. Bochniaka. Obecnie pracuje nad własnymi projektami dokumentalnymi, a także nad zdjęciami do filmu  „Andrew Warhola, Moja Fabryka” w reż. B. Dziworskiego oraz „Iluzji” w reż. M. Minorowicz.

  Maciej Cuske – reżyser i operator filmów dokumentalnych i fabularnych. Wykładowca Programu Dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy. Absolwent reżyserii filmu dokumentalnego i reżyserii filmu fabularnego w Szkole Wajdy. Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Autor filmów dokumentalnych, m.in.: „Kuracja”, „Antykwariat”, „Dekalog III.Pamiętaj abyś dzień święty święcił”, „Elektryczka”, „Wieloryb z Lorino”. Współautor filmu fabularnego pt: „Stacja Warszawa”. Za swoje filmy otrzymał szereg prestiżowych nagród w Polsce i na świecie, m.in. Srebrny Róg na Krakowskim Festiwalu Filmowych 2020, Filmmaker of the Year 2020 na West Lake International Documentary Festival w Chinach, czy Grand Prix – Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego w 2009. W 2020 roku został nominowany do Paszportu Polityki za film „Wieloryb z Lorino”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -