10,2 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 marca, 2023
+

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wykład Kazimierza Ożoga

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wykład online pt. „Język polski jako wartość dla osoby, grupy i narodu” , który poprowadzi profesor Kazimierz Ożóg.

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje wyjątkowe wydarzenie online. Uczestnicy będą mogli za pośrednictwem Internetu spotkać się z profesorem Kazimierzem Ożogiem, które odbędzie się 15 lutego o godzinie 18:00.

  Prof. Kazimierz Ożóg – polski profesor nauk humanistycznych. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Został habilitowany w 1991 r., a jako rozprawę habilitacyjną zgłosił publikację „Leksykon metatekstowy”. W 2003 r. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.

  Najpopularniejszą publikacją prof. Kazimierza Ożoga jest „Kokakola jest spoko. Polszczyzna przełomu XX i XXI w.” (2001). Profesor prowadzi wykłady w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 2019 r. jest współprowadzącym programu „Moda na język polski” nadawanego przez TVP3 Rzeszów, który dotyczy zmian, jakie zachodzą w ojczystym języku w różnych kontekstach kulturowych i społecznych.

  Premiera filmu odbędzie się online na kanale You Tube oraz na platformie Facebook @WiMBPwRzeszowie. Link: https://youtu.be/c-w_QWY6esQ

  Wydarzenie dofinansowane zostało w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.

  Zapraszamy do udziału! 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com