18,9 C
Rzeszów
niedziela, 26 czerwca, 2022
+

  Głos Elżbiety Łukacijewskiej w sprawie poszerzania granic Sanoka i Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Władze Sanoka planują przyłączyć do miasta łącznie 10 miejscowości z terenów Gmin Sanok i Zagórz. W związku z tym Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego zaapelowała do Burmistrza Sanoka o dialog z Panią Wójt Gminy Sanok i Panem Burmistrzem Zagórza oraz mieszkańcami zainteresowanych sołectw.

  Ze względu na plany przyłączenia do Sanoka nowych miejscowości Poseł Łukacijewska postanowiła porozumieć się w tej sprawie z władzami miasta. Wyraziła swoje rozczarowanie brakiem spotkań, podczas których Burmistrz Sanoka miałby okazję wysłuchać głosu lokalnych społeczności, przedstawić swoją wizję rozwoju oraz konkretne propozycje dla ich miejscowości.

  – Samorządność, to umiejętność rozmowy i słuchania. Demokracja, to nie narzucanie komuś z góry, ale szukanie kompromisów i rozwiązań.

  – stwierdza Elżbieta Łukacijewska.

  Elżbieta Łukacijewska, jak sama przyznaje, popierała działania Prezydenta Ferenca w działaniach zmierzających do poszerzenia Rzeszowa, jednak wówczas, w odróżnieniu od sytuacji w Sanoku, mieszkańcy mieli szansę wyrazić swoje zdanie. Również oferta inwestycyjna, która została skierowana do podrzeszowskich miejscowości, była bardzo atrakcyjna.

  Tymczasem trudno oprzeć się wrażeniu, że miasto Sanok, będące w trudnej sytuacji finansowej, nie poszukuje terenów do rozwoju i inwestycji, ale sposobu na ratowanie miejskiego budżetu.

  – Jeśli chodzi o to by ratować budżet, to jako były samorządowiec uważam, że budżet ratuje się przez dobre zarządzanie i odważne decyzje

  – podsumowuje Poseł Łukacijewska.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -