16,3 C
Rzeszów
wtorek, 28 czerwca, 2022
+

  Drugi przypadek wychłodzenia na Podkarpaciu

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj około godziny 21, dyżurny Komendy Miejskiej w Rzeszowie został powiadomiony o ujawnieniu ciała mężczyzny w altanie na terenie ogródków działkowych przy ulicy Skrajnej.

  Funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas kontroli terenów ogródków pod kątem przebywania w nich osób bezdomnych, odkryli w jednej z altan ciało mężczyzny nie dającego oznak życia. O zaistniałym fakcie poinformowali policjantów z Komendy Miejskiej.

  Zmarłym okazał się 59-letni bezdomny. Przyczyną jego śmierci było wychłodzenie. Decyzją obecnego na miejscu prokuratora odstąpiono od dalszych czynności procesowych.

  Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Nie pozostawajmy obojętni na losy tych wszystkich, którym może grozić zamarznięcie. By uratować komuś życie, czasami wystarczy jeden telefon pod nr alarmowy 112, numer alarmowy Straży Miejskiej 986 lub numer infolinii 987. Miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne można również zgłosić za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

  – apelują policjanci.

  987 to bezpłatna całodobowa infolinia działająca przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Pod tym numerem można uzyskać informacje m.in. na temat placówek przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej. Wykaz placówek udzielających wsparcia osobom potrzebującym pomocy na terenie Podkarpacia znajduje się na stronach internetowych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -