czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Rzeszów nagrodzony w konkursie towarzyszącym Powszechnemu Spisowi Rolnemu

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rozstrzygnięto konkurs prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu. Wyłoniono 96 laureatów.

  W konkursie towarzyszącym Powszechnemu Spisowi Rolnemu 2020 wzięło udział blisko 1100 gmin. Nagrody zdobyło łącznie 96 gmin, z czego 16 zostało laureatami nagród specjalnych.

  fot. materiały na stronie Rzeszów – Miasto Innowacji na Facebooku

  Wśród nagrodzonych w konkursie znalazły się zarówno duże gminy miejskie, jak również gminy miejsko-wiejskie, jednak większość stanowiły gminy wiejskie, których na liście laureatów konkursu było 42. Uczestnikami konkursu mogły być gminy, na których terenie znajdują się gospodarstwa rolne objęte powszechnym Spisem Rolnym 2020, a ich użytkownicy dokonali samospisu internetowego w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 r.

  Zakładanymi przez organizatora celami konkursu było m.in. włączenie gmin do aktywnego promowania idei samospisu w trakcie trwania Powszechnego Spisu Rolnego 2020, m. in. poprzez działania promocyjne PSR 2020, jego propagowanie i zwiększanie świadomości obywateli o obowiązku spisowym, zintensyfikowanie metody samospisu jako prostej i bezpiecznej metody wypełnienia obowiązku spisowego, osiągnięcie jak najwyższego odsetka spisanych użytkowników gospodarstw rolnych poprzez samospis internetowy na terenie gmin, budowanie wśród obywateli świadomości odpowiedzialności za państwo.

  fot. materiały na stronie Rzeszów – Miasto Innowacji na Facebooku

  Rzeszów zajął trzecie miejsce w konkursie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu. W nagrodę miasto otrzymało sprzęt elektroniczny m.in. dwa komputery i trzy tablety

  W czwartek dr Marek Cierpiał-Wolan, dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie przekazał na ręce Marka Ustrobińskiego, wiceprezydenta Rzeszowa pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe dla miasta.

  fot. materiały na stronie Rzeszów – Miasto Innowacji na Facebooku

  Gratulujemy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com