czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Luty 2021 w Teatrze Przedmieście

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Teatr Przedmieście zaprasza wszystkich na spektakle, które będą wystawiane na deskach w lutym. Obowiązkowa jest wcześniejsza rejestracja.

  14 lutego godz. 19.00  „KRONIKI PODWÓRKOWE” – Walentynki
  20 lutego godz. 19.30  „OTELLO TONIGHT!”
  21 lutego godz. 19.00  „OTELLO TONIGHT!”

  źródło: materiały nadesłane

  KRONIKI PODWÓRKOWE

  Znamy się o wielu lat. Razem pracujemy i tworzymy. Razem spędzamy wolny czas. A co by było gdybyśmy się spotkali 30 lat wcześniej. Jacy wtedy byliśmy?
  Spektakl jest próbą cofnięcia się do naszej dziecięcej niewinności, naszego podwórka i naszych marzeń. Mimo iż wychowywaliśmy się w trzech różnych miastach (Rzeszów, Ostrowiec  Świętokrzyski, Jarosław) mamy w głowie te same obrazy, sytuacje, klisze pamięci. Krajobraz dzieciństwa pełen jest nie tylko sielskich wspomnień, ale też bólu, niespełnienia i gorzkiego smaku porażki. W tle tej historii przewijają się burzliwe  lata 80.,  czarno – białe fotografie, pochody pierwszomajowe i cień Czarnobyla. To czas przełomu, niewidzialnego zagrożenia, zmian społeczno – politycznych, budującego się nowego świata. Droga pomiędzy szkołą, podwórkiem a kościołem to miejsca naszych najważniejszych odkryć, przeżyć, doświadczeń, które wpływają na późniejsze życie…
  Reżyseria: Aneta Adamska
  Scenariusz: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała
  Scenografia: Paweł  Sroka
  Muzyka: Wiktor Marut
  Występują: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała
  bilety: 30 zł

  źródło: materiały nadesłane

  OTELLO TONIGHT!

  „Otello” w wydaniu Teatru Przedmieście jest tak naprawdę pełnym tęsknoty hymnem o miłości. Jeśli jest na świecie coś za co warto umierać to właśnie Miłość; tak było zawsze i tak zawsze będzie. Jednak to rzadki dar, łaska Boża, iskra, muśnięcie anielskich skrzydeł… Jeśli zdarzy się, tu na ziemi, wielka miłość to niestety skazana jest na niebezpieczeństwa, ryzyko, niesie w sobie od razu gorycz porażki. Największym niebezpieczeństwem dla miłości jest ludzka natura – pełna sprzeczności i lęku. Ciemny nie jest Otello- czarny jest jego lęk, jego zwątpienie w siebie, jego poczucie, że nie zasługuje na Desdemonę. Bohater Shakespeare’a jest mężczyzną na wskroś współczesnym, a budzące się w nim demony braku zaufania, podejrzliwości i niewiary w uczucie są szaleńczo podsycane przez naszą kulturę . To co u Shakespeare’a wydaje się osobliwe i spowodowane kompleksem koloru skóry czy pochodzenia, w dzisiejszym świecie staje się codzienne, prozaiczne. Normalne jest bowiem to, że nie wierzymy w miłość, że zabijamy ją w sobie i w innych, ulegając podszeptom szatańskiej siły Iago, który zerka na nas cały czas. Ukrytym bohaterem „Otella” jest ciemny Iago, który swoją mocą zatruwa duszę Maura i innych bohaterów. Otello staje się tak naprawdę jego ofiarą, bo zabijając swoją ukochaną zabija przecież sam siebie.
  Autor: William Shakespeare
  Adaptacja tekstu, reżyseria: Aneta Adamska-Szukała
  Muzyka: Mirosław Kiełbasa
  Występują: Aneta Adamska-Szukała, Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Michał Chołka, Paweł Sroka, Maciej Szukała
  bilety: 50/40 zł

  Obowiązkowa rezerwacja: tel. 667714730

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com