czwartek, 25 kwietnia, 2024
+

Zwycięstwo Asseco Resovia w meczu z Vervy Warszawa Orlen Paliwa

Kinga Skowron

Wielkie zwycięstwo Asseco Resovia! Rzeszowska drużyna siatkarska pnie się w górę w PlusLidze. W meczu 24. kolejki PlusLigi, reprezentanci Rzeszowa pokonali drużynę Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

Bardzo dobre spotkanie rzeszowian w Warszawie z reprezentantami stolicy. Kolejny raz do zwycięstwa przyczynił się Karol Butryn (19 punktów), jak również wracający po kontuzji Nicolas Szerszeń (16pkt.).

Już na początku spotkania goście wywalczyli przewagę. Skuteczne ataki Klemena Cebulja oraz Karola Butryna dały im prowadzenie 6:3. Warszawianie mieli problemy z przyjęciem, a sami nie robili swoją zagrywką zbyt wiele krzywdy rywalowi. Po asie Timo Tammemaa było już 15:10. W końcówce seta przewaga rzeszowian wynosiła już sześć oczek, ale wtedy dopadł ich lekki przestój. Gospodarze zaś wzięli się za odrabianie punktów i bo kolejnym skutecznym bloku było już 22:24. Wtedy o czas poprosił Alberto Giuliani. Po przerwie szansę za zakończenie seta wygraną wykorzystał Nicolas Szerszeń.

Druga partia była już bardziej wyrównana. Jednak minimalną przewagę mieli warszawianie. Kiedy po skutecznym bloku na Klemenie Cebulju VERVA odskoczyła na dwa punkty 18:16, o czas poprosił trener Asseco. Ale przerwa nie pomogła. Po ataku Artura Szalpuka, który wszedł za Jana Fornala w pierwszej partii, było już 21:18. Gospodarze wyraźnie poprawili grę, z wyjątkiem zagrywki, i trzymali rywala na dystans. Kontrę na wagę wygranej w tym secie zakończył Michał Superlak.

Ostatecznie mecz zakończył się świetnym wynikiem dla Asseco Resovia: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Asseco Resovia Rzeszów 1-3 (22:25, 25:22, 17:25, 16:25)

Co ciekawe, było to pierwsze spotkanie od 2016 roku,  w którym drużyna ze stolicy została pokonana przez rzeszowskich siatkarzy.