-2,6 C
Rzeszów
niedziela, 23 stycznia, 2022
+

  46 proc. Polaków uważa, że tam gdzie mieszka, smog jest poważnym problemem

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  46 proc. badanych uważa, że zanieczyszczenie powietrza jest poważnym problemem w ich miejscu zamieszkania, w dużych miastach ten odsetek jest jeszcze wyższy i wynosi 72 proc. – wynika z ekobarometru Agencji Badań Rynku i Opinii SW Research.

  Zgodnie z badaniem, 15 proc. Polaków twierdzi, że smog jest bardzo poważnym problemem, a dla 31 proc. zanieczyszczenie powietrza jest dość poważnym problemem. 21 proc. respondentów nie widzi w tym problemu. Natomiast 33 proc. ankietowanych nie miało na ten temat zdania.

  Sondaż wykazał, że zdecydowanie bardziej na problem smogu są uczuleni mieszkańcy miast powyżej 500 tys. mieszkańców. Dla 72 proc. badanych smog w ich mieście to bardzo lub dość poważny problem. Znacznie mniej osób, bo 8 proc. uważa, że zanieczyszczenie powietrza niezbyt im grozi, a problemu nie widzi 4 proc. osób. Nie miało zdania w tej materii 16 proc. ankietowanych.

  W porównaniu do październikowego badania, styczniowe dane wykazują wzrost liczby osób, które widzą problem smogu w miejscu ich zamieszkania. W styczniowej edycji ekobarometru na najczęstszy skutek oddychania zanieczyszczonym powietrzem, ankietowani wskazywali podrażnienie gardła, krtani i tchawicy. Na kolejnych miejscach znalazły się: podrażnienie spojówek, ciągłe zmęczenie, czy spadek wytrzymałości na wysiłek. Żadnych negatywnych efektów smogu nie zauważyło 43 proc. badanych.

  Dane pomiarowe jakości powietrza w województwie podkarpackim można zobaczyć na stronie: http://stacje.wios.rzeszow.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/stacja/109/parametry/706-719-703-705-717-730-718/dzienny/02.02.2021?fbclid=IwAR3Z-id6xiEmUNvYJcvr5pIpUOluzTgY6VmfuhYBE9Jrd4Xot422L78Aig8

  Autor: Michał Boroń

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -