17,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Konfederacja o sytuacji podkarpackich przedsiębiorców

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj na Rzeszowskim Rynku odbyła się konferencja Konfederacji, podczas której poruszono temat zamkniętych lokali oraz tych otwartych i blokowaniu ich działania przez rząd.

  Podczas spotkania podkreślono, że mija już 100 dni od czasu kiedy premier zapowiedział zamknięcie gospodarki na 2 tygodnie. Spekulowano również o przyczynie takiego działania, jakim może być chęć zrujnowania polskiego kapitału, aby został on przejęty przez inny, obcy kapitał.

  Pan Mateusz Morawiecki wypowiedział wojnę obywatelom, zwłaszcza tym, którzy prowadzą działalności gospodarcze. Wypowiedział ją poprzez ciągłe nękanie za pomocą różnych instytucji państwowych, które notorycznie odwiedzają tych, którzy się już otworzyli. Czy na tym ma polegać pomoc Państwa?

  – pytał na konferencji Jacek Ćwięka, asystent posła Grzegorza Brauna.

  Przemysław Popielarz, członek partii KORWiN przedstawił faktyczny stan branży usługowo-konsumenckich. Mówił o braku pomocy dla przedsiębiorców, którzy nie są w stanie się utrzymać.

  źródło: screen z kanału Youtube Patriotyczne Podkarpacie

  Podczas konferencji zwrócono także uwagę na kolejne przedsiębiorstwa, które postanawiają się otworzyć, ponieważ nie dają rady finansowo.

  To nie tylko walka o utrzymanie się na rynku, ale jest to dla nas możliwość spędzenia dobrego czasu. Poza tym, ci ludzie walczą o praworządność w naszym kraju, bo wprowadzone za pomocą rozporządzeń czy konferencji ustalenia rządu są bezprawne.

  – mówiła Teresa Pracownik z biura poselskiego Grzegorza Brauna.

  Podkreślano fakt, że tylko Konfederacja wspiera przedsiębiorców w tym trudnym czasie i równocześnie zachęcano do włączenia się w to działanie m.in. przez składanie podpisów pod projektem ustawy otwierającej gospodarkę. Tym sposobem członkowie partii chcą realnie wpłynąć na odblokowanie gospodarki. Przy okazji zwrócono się także z prośbą do podkarpackich władz, aby zadziałały na rzecz lokalnych przedsiębiorców.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -