20 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Weszli na Tarnicę…z nagimi torsami

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Media niedawno nagłośniły sprawę turystów, którzy wybrali się na Babią Górę praktycznie nie posiadając ubrań. Podobne wydarzenie miało miejsce w Tarnicy. Dwóch mężczyzn wybrało się w góry….z nagimi torsami.

  Mężczyźni rozpoczęli wędrówkę od Ustrzyk Dolnych i podążyli w kierunku Tarnicy, po czym dołączyli się do grupy żołnierzy. Kiedy wychodzą na połoniny i okazuje się, że wieje silny wiatr a widoczność jest bardzo ograniczona żołnierze zachęcają obu morsów by się ubrali i zawrócili, ale mężczyźni postanawiają iść dalej.

  Panujące tam warunki są porównywalne z tymi, które towarzyszyły ratownikom podczas nocnej akcji na Krzemieniu: https://fb.watch/3jV8ziLLo9/. Na szczycie Tarnicy mężczyźni nie są już w stanie samodzielnie założyć puchówek, które mają w plecaku. Pomagają im żołnierze, którzy równocześnie podejmują decyzję o zmianie trasy i sprowadzają ich do Wołosatego.

  Tym razem – dzięki pomocy żołnierzy z 18-go Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska Białej – obyło się bez udziału GOPR-u, ale ratownicy apelują o zdrowy rozsądek, ponieważ granica między bezpieczeństwem a poważnymi problemami jest bardzo cienka.

  W tym wszystkim chodzi o bezpieczeństwo nie tylko wasze – morsów – ale też i przygodnych turystów oraz ratowników!

  – podkreślają ratownicy za pośrednictwem Facebooka.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -