niedziela, 21 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ramach podpisanego porozumienia uczelnia będzie wspierać liceum w realizacji projektu „Cyber.Mil z klasą”, nad którym patronat sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

  Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik podkreślił, że Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku jest jedną z największych szkół ponadpodstawowych na Podkarpaciu.

  Duża liczba uczniów jest dowodem na to, że szkoła ta cieszy się renomą, a jej absolwenci znakomicie sobie radzą zarówno na uczelniach, jak i na rynku pracy. Politechnika Rzeszowska będzie znakomitym wyborem dla młodzieży, a podpisane porozumienie umożliwi wskazanie im dalszego rozwoju na naszej uczelni. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie się rozwijać i przyniesie wiele korzyści nam wszystkim.

  – powiedział rektor.

  źródło: Fb Politechnika Rzeszowska/ fot. B. Motyka

  W ramach podpisanego porozumienia Politechnika Rzeszowska zobowiązała się do prowadzenia wykładów otwartych dla uczniów, organizowania corocznego spotkania w celu wymiany doświadczeń, uwag, dalszego rozwijania nawiązanej współpracy i wsparcia szkoły w realizacji projektu „Cyber.Mil z klasą”. Nauczyciele natomiast będą mogli brać udział w wybranych konferencjach i seminariach organizowanych na uczelni.

  Zadowolenia z nawiązania współpracy nie krył dyrektor Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku mgr Zbigniew Trębacz, który zaznaczył, że dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej udało się uruchomić elitarną klasę o profilu cyberbezpieczeństwo.

  W całej Polsce uruchomiono 16 klas o tym profilu, w tym jedyną na Podkarpaciu właśnie w naszej szkole. Współpraca z Politechniką Rzeszowską, jedną z najlepszych uczelni w Polsce umożliwi naszej młodzieży lepszy rozwój, zdobycie nowej wiedzy i doświadczenia oraz kontakt z nauczycielami akademickimi.

  – podkreślił dyrektor placówki.

  źródło: Fb Politechnika Rzeszowska/ fot. B. Motyka

  Program „Cyber.Mil z klasą” polega na utworzeniu i prowadzeniu w szkołach ponadpodstawowych w formie eksperymentu pedagogicznego klas o profilu „cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”. Jego głównym celem jest wykształcenie potencjalnych kandydatów do korpusów osobowych kadry zawodowej i naukowej Sił Zbrojnych RP, w tym szczególnie do tworzonych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Resort liczy, że dla większości absolwentów nowo tworzonych klas specjalistyczna edukacja na poziomie szkół ponadpodstawowych będzie wstępem do prestiżowych stanowisk w jednostkach podległych MON.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com