4,9 C
Rzeszów
czwartek, 25 lutego, 2021

Muzeum Okręgowe zaprasza na warsztaty ,,W zakonnej aptece”

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza do udziału w kolejnym ciekawym spotkaniu w ramach cyklu Niedziele w Muzeum. Tym razem uczestnicy przeniosą się do zakonnej...
+

  Wojewódzki Konkurs Podkarpacka Tęcza pod hasłem „NieZapomniane Podkarpacie”

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Starostwo Powiatowe zachęca do udziału w XXI. edycji Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza pod hasłem „NieZapomniane Podkarpacie”. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

  Od dzisiaj (25 luty) można przesyłać prace na konkurs, który ma na celu popularyzację Podkarpacia wśród młodego pokolenia. Zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach artystycznych i dwóch grupach wiekowych:

  • kategoria plastyczna (dwie grupy wiekowe: szkoły ponadpodstawowe i podstawowe (klasy od I do VIII),
  • kategoria fotograficzna (dwie grupy wiekowe: szkoły ponadpodstawowe i podstawowe (klasy od IV do VIII),
  • kategoria informatyczno – krajoznawcza (dwie grupy wiekowe: szkoły ponadpodstawowe i podstawowe (klasy od IV do VIII),

  Warunkiem udziału w kategorii plastycznej jest samodzielne przygotowanie plakatu, który będzie reklamował, promował Podkarpacie. Powinny cechować go umowność znaków i zapisów, skojarzenia graficzne, symboliczne, czytelny przekaz, wyrazistość, intensywność kolorów itp. Uczestnik przygotowuje 1 pracę w postacie jednostronnego plakatu w formacie A3 dowolną techniką plastyczną ( np. malarstwo, rysunek, collage, grafika, techniki mieszane itp.).

  W kategorii fotograficznej uczestnik przygotowuje samodzielnie 1 zdjęcie (barwne lub czarno – białe), które tematycznie będzie nawiązywało do hasła: „Zapomniane Podkarpacie”. Zdjęcie może przedstawiać ciekawych ludzi i ich pasje, dawne zawody, czynności gospodarskie i zajęcia domowe, obrzędy i zwyczaje ludowe, uroczystości związane z rokiem liturgicznym i inne które według autora odchodzą w zapomnienie i warto je uwiecznić w kadrze.

  W kategorii informatyczno – krajoznawczej uczestnik przygotowuje wirtualny przewodnik nawiązujący do tematu : „NieZapomniane Podkarpacie”. Przewodnik powinien zawierać przegląd atrakcji turystycznych regionu, informacje o obiektach, miejscach, szlaki turystyczne, ciekawostki itp. Praca może być prezentacją (np. PowerPoint itp. – do 10 slajdów) lub filmem wykonanym w dowolnym edytorze wideo z rozszerzeniem *mp4 (np. HitFilm, DaVinci, Vegas Pro itp. – czas trwania do 8 minut). Prezentacja/film powinny działać samodzielnie po uruchomieniu. W prezentacjach/filmach powinny być zawarte informacje o wykorzystanych materiałach źródłowych (zdjęciach, tekstach, plikach muzycznych). Nagranie należy zapisać na płycie CD lub DVD.

  źródło: materiały organizatorów

  Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej:  http://www.zsz-dynow.net/. Dodatkowe informacje można uzyskać za pośrednictwem sekretariatu szkoły (odpowiedzialne osoby: dyrektor p. Halina Cygan,  wicedyrektor p. Piotr Zdeb, p. Beata Irzyk – telefonicznie (16) 652 10 45) albo mailto:dynowzsz@poczta.onet.pl.

  Opisane prace plastyczne, fotograficzne i informatyczne wraz z kartą zgłoszenia i oświadczeniem rodzica/opiekun/ucznia należy przesłać lub podać organizatorom do 19.03.2021r. (piątek) – liczy się data stempla pocztowego. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

  Gala rozdania nagród, połączona z wręczeniem dyplomów i nagród uczestnikom we wszystkich kategoriach, odbędzie się 15.04.2021r. – czwartek (o ile pozwoli sytuacja sanitarna) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, godz.10.00. Jeżeli oficjalna gala nie dojdzie do skutku, nagrody dla laureatów, dyplomy dla opiekunów zostaną przekazane do szkół.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -