1,2 C
Rzeszów
wtorek, 2 marca, 2021

Amelia Borkowska z Rzeszowa zakwalifikowana do dalszego etapu The Voice Kids

Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury oczarowała swoim występem jurorów i zakwalifikowała się do dalszego etapu telewizyjnego programu The Voice Kids. Swoją dalszą przygodę...
+

  Trudne warunki na drogach – policja apeluje o ostrożność

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ze względu na trudne warunki na drogach regionu podkarpacka policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych. Na drodze jest wiele zagrożeń, dlatego kierujący pojazdem powinien zachować szczególną ostrożność. Na jezdni jest bardzo ślisko, a dodatkowe zagrożenie stwarza padający śnieg, który zalega na drogach.

  Okres zimowy to trudny czas, spędzający niejednemu kierowcy sen z powiek. Warunki na drodze wymagają od kierowców większego refleksu i wyobraźni. Aura, która towarzyszy nam w ciągu ostatnich godzin, utrudnia prowadzenie samochodu. Na drogach jest bardzo ślisko, a prognozy pogody na najbliższe dni nie napawają optymizmem.

  Intensywne opady śniegu spowodowały, że na wielu odcinkach dróg krajowych i wojewódzkich zwłaszcza w powiatach jasielskim, strzyżowskim i krośnieńskim występują utrudnienia w ruchu. W większości przypadków spowodowane są one blokowaniem dróg przez samochody ciężarowe, jednak od rana podkarpaccy policjanci otrzymali również kilkanaście zgłoszeń dotyczących zdarzeń drogowych.

  fot. materiały Policji Podkarpackiej

  Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze! Pamiętajmy też, aby przed wyjazdem samochodem zadbać o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Czasem wystarczy poświęcić tylko kilka minut by właściwie przygotować auto do podróży i zapewnić sobie tym samym komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -