niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  Żołnierze z Podkarpackiej Brygady OT wspierają kombatantów i seniorów w szczepieniach

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomogą kombatantom w procedurze szczepień – od rejestracji do szczepionki, będą również monitorować ich samopoczucie między szczepieniami, jak i po drugiej dawce. Od 18 stycznia ruszyła także Infolinia wsparcia dla seniorów – 800 100 115.

  Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 wprowadził od 15 stycznia  rejestrację na szczepienia dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia rozpoczęła się rejestracja osób powyżej 70 roku życia. Od poniedziałku rozpoczną się szczepienie dla zarejestrowanych seniorów. Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej mają pod swoją opieką ponad 60 kombatantów, żołnierzy AK i bohaterów wojennych. Terytorialsi wspierają ich od momentu elektronicznej lub telefonicznej rejestracji po dowóz do punktów szczepień. Do osób, które nie mogą opuścić domów, mieszkań dotrą wojskowe mobilne zespoły medyczne i dokonają szczepienia na miejscu. Żołnierze będą też monitorować ich samopoczucie po zaszczepieniu.

  Żołnierze AK z Podkarpacia z ogromną nadzieją przyjęli możliwość  zaszczepienia się przeciwko wirusowi.

  Ta szczepionka jest naszą nadzieją na lepsze jutro. Myślę, że wrócimy do normalnego funkcjonowania, będziemy mogli wyjść z domów i spotkać się z przyjaciółmi. Dziękujemy Wam za to, że wspieracie Nas od początku pandemii, a teraz za pomoc w rejestracji i dowozie na miejsce szczepienia.

  – powiedział kpt. w stanie spoczynku Julian Pawełek, ps. „Struga” – prezes ŚZŻAK okręgu podkarpackiego.

  źródło: materiały prasowe 3PBOT

  W Podkarpackiej Brygadzie OT koordynatorzy opiekujący się kombatantami i seniorami, zbierają telefonicznie zgłaszane przez nich potrzeby a następnie kierują żołnierzy z pomocą pod wskazany adres. W sytuacji kiedy potrzebny jest sprzęt komputerowy czy dostęp do Internetu, żołnierze zabezpieczają te narzędzia. Duże wsparcie dla seniorów proponują także urzędy miast, gminy, Straż Pożarna oraz Stowarzyszenia.

  Dodatkowo dla seniorów od poniedziałku, 18 stycznia, czynna jest codziennie, w godzinach 7.30 – 19.30 Infolinia wsparcia. Pod numerem 800 100 115, seniorzy mogą poprosić o pomoc w procesie rejestracji, a później w dowozie na miejsce szczepień.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com