24,2 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  29. Finał WOŚP – Estrada Rzeszowska zaprasza na koncerty transmitowane na żywo

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mimo pandemicznych okoliczności 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie huczny, radosny i muzyczny. Hasło tegorocznej zbiórki to „Finał z głową”. Estrada Rzeszowska już zaprasza na cztery koncerty transmitowane na żywo z Estrada Studio 31 stycznia.

  Podczas finału WOŚP w Rzeszowie każdy miłośnik muzyki znajdzie coś dla siebie. Będzie pop rockowo, rock n’rollowo, w klimacie rapu, soulu i nie tylko! W tym roku pieniądze zebrane w ostatnią niedzielę stycznia przeznaczone zostaną na potrzeby oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

  Już od 17:30 posłuchamy i zobaczymy The 79!

  fot. materiały prasowe Estrady Rzeszowskiej

  Zespół The 79 powstał w 1979 roku, ale z uwagi na fakt, że jego członkowie mają zmutowany gen starzenia, robią się coraz młodsi i dlatego wyglądają jak wyglądają. Przez ostatni rok przez skład przewinęło się 5-ciu perkusistów, więc istnieje duża szansa, że to pierwszy i ostatni koncert obecnego…. Znakiem rozpoznawczym zespołu są ładne koszule w kant, „brudne gitary” i aktówka klawiszowca Reja, w której trzyma nuty do utworów Fryderyka Chopina (tak na wszelki wypadek). Zagrają swoje autorskie kompozycje w klimacie pop rockowym. P.S. Perkusista bardzo szybko młodnieje, wiec możliwe, że koncert zagra w kołysce.

  18:10 to godzina wejścia na scenę zespołu RoseMerry

  fot. materiały prasowe Estrady Rzeszowskiej

  Zespół powstał w 2018 r. w Rzeszowie. Zainspirowani polską muzyką, ale przede wszystkim brzmieniami Led Zeppelin postanowili zrobić coś swojego i nietypowego otaczając się aurą kwiatów, bo właśnie kwiaty i rock n’roll charakteryzują RoseMerry najbardziej.

  Zespół ma na swoim koncie różne osiągnięcia:

  • I miejsce na przeglądzie kapel podczas festiwalu Rockowa Noc w Rzeszowie
  • I miejsce na przeglądzie kapel rockowych Rock na Plaży Paprocany w Tychach 2019
  • III miejsce na przeglądzie kapel rockowych „Kill me with the music” w Rzeszowie

  Wyróżnienie i zakwalifikowanie do koncertu laureatów na przeglądzie piosenki artystycznej „Wschody” w Lublinie

  To nie koniec muzycznych atrakcji w ramach Finału WOŚP 2021 w Rzeszowie! O 18:50 zagra Aga Walczak

  Aga Walczak to wokalistka i raperka tworząca muzykę soul, rap, r&b. Artystka wydała płytę „Biorę to na siebie” w 2019 roku i to właśnie za nią otrzymała nagrodę „Werbel 2019”. Na krążku możemy usłyszeć takich producentów jak Kamska, Abdaliński, który jest odpowiedzialny za większość bitów, oraz legendę sceny hip-hopowej w Polsce DJ 600V, który zrobił muzykę do singla „Ostatni natunek”, do którego został zrealizowany teledysk.

  fot. materiały prasowe Estrady Rzeszowskiej

  Aga Walczak ma też na koncie szereg luźnych numerów i gościnnych udziałów. Na scenie muzycznej działa już kilka lat zaczynając od zespołu w klimacie reggae, z którym nagrała płytę i zakończyła przygodę w 2018 roku. Aga jest zdecydowanie jedną z najciekawszych postaci kobiecych na polskiej rap scenie i wyróżnia się na niej absolutnie wszystkim – od warstwy lirycznej zaczynając, przez umiejętności wokalne brnąć dalej, a na naturalności kończąc. Obecnie pracuje nad nową płytą „Sztuka myśli”, a ta ma się ukazać w 2021r. Aga gra koncerty przy boku DJ MRK. Razem tworzą duet który klimatycznie naprowadza na ścieżki kultury hip-hopowej. 

  Wisienką na torcie tego wieczoru będzie koncert zespołu Pusta Przestrzeń. Kapela zagra już od 19:30

  Pusta Przestrzeń poszukuje kompromisu pomiędzy intrygującą, nieokrzesaną gitarową alternatywą a przebojowym, melodyjnym obliczem pop rocka. Inspirują ich indie rock, punk rock, post-punk, shoegaze, a także cała gama polskich artystów z różnych dekad i ram gatunkowych. Przenosząc te muzyczne fascynacje na własne utwory tworzą zróżnicowane, autorskie kompozycje: raz energiczne i żywiołowe, innym razem klimatyczne i nastrojowe. Całości dopełniają nieoczywiste teksty śpiewane po polsku, które są wynikiem obserwacji współczesnego społeczeństwa, a w szczególności zawiłych relacji międzyludzkich.

  fot. materiały prasowe Estrady Rzeszowskiej

  W marcu 2020 r. do sieci trafił debiutancki minialbum rzeszowskiego kwartetu pt. „Pustka”. Znajdujące się na nim utwory były prezentowane m.in. na antenie Polskiego Radia Czwórka, Polskiego Radia Rzeszów oraz Radia Aktywnego. Obecnie zespół pracuje nad wydaniem pierwszego albumu długogrającego.

  W twórczości Pustej Przestrzeni każdy może znaleźć coś dla siebie, a dla fanów gitarowej muzyki niezależnej jest to pozycja obowiązkowa!

  fot. materiały prasowe Estrady Rzeszowskiej

  Transmisje koncertów będzie można zobaczyć na kanale YouTube Estrady Rzeszowskiej oraz na fanpage’u Estrady Rzeszowskiej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -