czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Paszport dyplomatyczny dla Polaka ze szpitala w Plymouth wysłany do konsulatu

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpacki poseł, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który wnioskował o paszport dyplomatyczny dla Polaka walczącego o życie w Anglii, poinformował dziś, że dokument został już wysłany.

  ​Paszport dyplomatyczny dla Polaka, który w śpiączce przebywa w szpitalu w Plymouth w Wielkiej Brytanii, został wysłany do konsulatu w Londynie.

  – poinformował wiceszef MS Marcin Warchoł

  Wszczęta jest w tej chwili procedura objęcia pacjenta immunitetem dyplomatycznym – dodał wiceminister. Zastrzegł jednak, że jest jeszcze kwestia uznania przez sąd polski jurysdykcji. Rozważamy działania przed sądami polskimi, które miałyby na celu uznania swojej jurysdykcji, po to, żeby formalnie móc przystąpić do kolejnego już etapu, czyli transportu. – czytamy na łamach RMF24.

  Wiceminister Maciej Miłkowski – podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia – zapewnił mnie, że w ciągu kilku godzin są gotowi przeprowadzić transport, którym Polak miałby wrócić do kraju.

   – dodał wiceszef MS Marcin Warchoł.

  O szczegółach sprawy i działaniach Pełnomocnika Rządu ds. praw człowieka Marcina Warchoła można przeczytać w poprzednim artykule: https://kurierrzeszowski.pl/2021/01/21/marcin-warchol-wnioskuje-o-paszport-dyplomatyczny/

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com