1,1 C
Rzeszów
wtorek, 2 marca, 2021

Amelia Borkowska z Rzeszowa zakwalifikowana do dalszego etapu The Voice Kids

Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury oczarowała swoim występem jurorów i zakwalifikowała się do dalszego etapu telewizyjnego programu The Voice Kids. Swoją dalszą przygodę...
+

  Wojewódzki Dom Kultury zaprasza na wystawę inspirowaną zimowym pejzażem

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W związku z zimową pogodą za oknem Wojewódzki Dom Kultury zaprasza do odwiedzenia nowej wystawy inspirowanej zimowym pejzażem, której autorem jest Piotr Gieroń.

  Od dziś na trzecim piętrze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie będzie dostępna wystawa pn. “Pejzaż zimowy – w twórczości Piotra Gieronia”.

  Piotr Gieroń jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zgłobniu. Podczas zajęć pracowni plastycznej tworzy z wielką pasją, zaangażowaniem i wrażliwością. Jego prace najczęściej wykonywane w technice pasteli olejnych, charakteryzują się bogatą kolorystyką i zaskakującym doborem barw.

  Jest laureatem wielu ogólnopolskich i regionalnych konkursów plastycznych dla osób niepełnosprawnych m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Świat Nikiforów” organizowanego przez Fundację Wspólna Droga z Warszawy, Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez PFRON, Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. “Nieprawda że Inni” w ramach Podkarpackiego Święta Niepełnosprawnych “Razem Piękniej” organizowanego przez WDK Rzeszów. Prace Piotra wystawiane były m. in. w Brukseli w Parlamencie Europejskim, w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Lubaczowie i Rzeszowie.

  źródło: fanpage Wojewódzkiego Domu Kultury na Facebooku

  W ramach pracy w pracowni plastycznej WTZ Zgłobień wykonał w technice pasteli olejnej projekt na okładkę jubileuszowego wydawnictwa płytowego pt. “Folcamino” nagranego wspólnie przez zespół Buen Camino z Boguchwały i Kapelę Ludową z Futomy. Otwarcie wystawy muzycznie zilustruje “zimowymi piosenkami” Norbert Tomaka.

  Jest on niepełnosprawnym, autystycznym wokalistą, nieprzeciętnie utalentowanym muzycznie. Posiada słuch absolutny, sam tworzy akompaniamenty do śpiewanych piosenek. Pisze własne teksty i komponuje muzykę. Dwukrotnie został zwycięzcą Albertiany, którą organizuje Pani Anna Dymna w Teatrze Starym w Krakowie, jest także półfinalistą ,,Zaczarowanej Piosenki”. W roku 2018 zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu ,,Integracja Malowana Dźwiękiem” w Bochni oraz niemieckiej edycji Festiwalu” EINKLANG” w Dilingen. Reprezentował Polskę na Międzynarodowym Integracyjnym Festiwalu Muzyki “Iveria Diamond” w Tibilisi w Gruzji.

  Wystawę będzie można obejrzeć na profilu Wojewódzkiego Domu Kultury na Facebooku. Będzie można również obejrzeć tam relację z jej otwarcia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -