20 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Dodatkowy nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj tj. 21 stycznia 2021 roku, odbyła się konferencja prasowa wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, w której uczestniczył również dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Krzysztof Sopel. Spotkanie dotyczyło dodatkowego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, związanego z infrastrukturą turystyczną.

  Podczas spotkania poinformowano, że 27 gmin z terenu naszego województwa może starać się o dofinansowanie. Jak podkreśliła wojewoda, kwota wsparcia dla gmin górskich w skali kraju wynosi 1 mld zł.

  Zachęcamy podkarpackie samorządy do składania wniosków i skorzystania z mechanizmu wsparcia. Dla gmin, które mają znaczenie turystyczne, środki te mogą być niezwykle istotne nie tylko z punktu widzenia zaspokojenia potrzeb mieszkańców, ale przede wszystkim dla rozwoju turystyki.

  – mówiła Ewa Leniart.

  źródło: rzeszow.uw.gov.pl

  Gminy mogą starć się o finasowanie lub dofinansowanie ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej, a także infrastruktury komunalnej związanej z usługami turystycznymi. W szczególności dotyczy to budowy, rozbudowy, przebudowy lub modernizacji:

  • szlaków turystycznych pieszych, rowerowych, konnych, wodnych, narciarskich i turystyki zimowej, a także ich oznakowanie;
  • placów, deptaków, promenad, parków, punktów widokowych;
  • parkingów, wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego; 
  • skansenów, muzeów, obiektów kultury regionalnej i innych atrakcji turystycznych;
  • infrastruktury komunalnej koniecznej do rozwoju usług turystycznych, np. dróg, chodników, oczyszczalni ścieków itp.

  O dofinansowanie należy występować w formie elektronicznej przy pomocy platformy ePUAP. Zainteresowane jednostki samorządu terytorialnego mogą złożyć nie więcej niż jeden wniosek, który powinien zostać przekazany do Wojewody Podkarpackiego w terminie do dnia 13.02.2021 r.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -