niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Policja zatrzymała 18-latka, który okradał „na policjanta”

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Stalowowolscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Stalowej Woli, który jest podejrzany o popełnienie oszustw metodą „na policjanta”. W październiku ubiegłego roku mężczyzna odebrał od trzech mieszkanek Stalowej Woli, łącznie blisko 30 tysięcy złotych.

  W październiku ubiegłego roku do Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli zgłosiły się trzy pokrzywdzone osoby, które zostały oszukane metodą „na policjanta”. Schemat działania we wszystkich trzech przypadkach był podobny. Do seniorek dzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji, w rozmowie informował o prowadzonej akcji mającej na celu zatrzymanie przestępców, następnie prosił o spakowanie pieniędzy i kosztowności, które mają w domu i wyrzucenie ich przez okno mieszkania. W ten sposób mieszkanki Stalowej Woli straciły łącznie blisko 30 tysięcy złotych.

  Policji udało się ustalić tożsamość podejrzanego o udział w oszustwie. 18-latek został zatrzymany. Jak ustalono odbierał on pakunki wyrzucane przez seniorki. Policjanci odzyskali utraconą biżuterię. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie trzech zarzutów oszustwa. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Stalowej Woli Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące 18-latek spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości pozostałych osób biorących udział w tych oszustwach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com