11,9 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Stal Rzeszów podjęła działania, dotyczące zachowania masztów oświetleniowych

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W związku z przebudową miejskiego stadionu w Rzeszowie usunięto oświetleniowe maszty, które dla mieszkańców i sportowców mają wartość sentymentalną, w związku z tym Stal Rzeszów zdecydowała się podjąć odpowiednią działania wobec władz miasta.

  Trwa modernizacja Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie, której owocem ma być nowe oświetlenie oraz podgrzewana murawa. Niestety, niemożliwe było zapewnienie odpowiedniego natężenia światła przy użyciu dotychczasowych jupiterów, dlatego maszty zostały zdemontowane.

  Ponad 50-metrowe maszty oświetleniowe stadionu przy ul. Hetmańskiej były jednym z symboli Rzeszowa. Powstały prawie 50 lat temu. W związku z przebudową Stadionu  Miejskiego „Stal” w Rzeszowie musiały zostać usunięte. Zastąpią je dwa nowoczesne maszty oświetleniowe, które powstaną na koronie stadionu, po stronie zachodniej. Historyczne jupitery dla wielu mieszkańców Rzeszowa miały ogromną wartość sentymentalną. Stal Rzeszów, w porozumieniu z Urzędem Miasta Rzeszowa, podjęła działania zmierzające do pozostawienia części jednego z jupiterów i umieszczenia go na terenie stadionu.

  fot. strona Stal Rzeszów na Facebooku

  Mieszkańcy już wcześniej apelowali za pomocą portali społecznościowych o zachowanie przynajmniej część jednego z masztów jako pamiątkę. Proponowali aby umieścić go w muzeum lub jako reflektor w miejskim parku.

  Maszty powstały w 1974. Rok później piłkarze Stali zdobyli Puchar Polski. Takich meczów przy światłach było więcej, dlatego mają dla Rzeszowian oraz klubu piłkarskiego historyczne znaczenie.

  Widziały najlepsze momenty historii naszego klubu. Drogę po Puchar Polski w 75′, grę na najwyższym poziomie rozgrywkowym oraz przygodę w Pucharze Zdobywców Pucharów

  – pisała drużyna Stal Rzeszów na swojej stronie na Facebooku.

  Klub, który porozumieniu z Urzędem Miasta Rzeszowa podjął działania zmierzające do pozostawienia górnej części jednego z jupiterów na terenie stadionu. O postępach działań będzie informować na bieżąco.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -