4,9 C
Rzeszów
czwartek, 25 lutego, 2021

Muzeum Okręgowe zaprasza na warsztaty ,,W zakonnej aptece”

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza do udziału w kolejnym ciekawym spotkaniu w ramach cyklu Niedziele w Muzeum. Tym razem uczestnicy przeniosą się do zakonnej...
+

  Policjanci z Rzeszowa oddali łącznie 36 litrów krwi

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ze względu na pandemię kornawirusa w ubiegłym roku banki krwi nie miały wystarczającej ilości tego bezcennego daru życia. Z pomocą przybyli policjanci, należący do Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie. Funkcjonariusze oddali łącznie aż 36 litrów krwi.

  Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie powstał na początku 2020 roku i zrzesza 27 członków – funkcjonariuszy Policji. Ideą założenia klubu była chęć pomocy osobom w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

  W związku z ogłoszeniem w ubiegłym roku stanu epidemiologicznego na terenie RP oraz wzrostem zachorowań na SARS-COV-2, zasoby banków krwi bardzo szybko topniały. Policjanci, w trosce o zdrowie obywateli, od razu odpowiedzieli na apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

  W ciągu 2020 roku 27 policjantów – członków klubu, oddało 36 litrów krwi. Funkcjonariusze włączyli się m.in. dwie akcje oddawania krwi:

  „Podziel się życiem. Oddaj krew!!!”

  „30 litrów krwi na 30-lecie NSZZ Policjantów”

  Dodatkowo policjanci, którzy przeszli COVID-19 oddawali także osocze, by pomóc innym chorym, którzy walczą z koronawirusem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -