-9 C
Rzeszów
niedziela, 17 stycznia, 2021

WiM Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wystawę ,,Legenda o Baczyńskim”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje wystawę „Legenda o Baczyńskim”. Ekspozycję można zwiedzać do 30 stycznia 2021 r. w WiMBP...
+

  Wspomnienie Pawła Adamowicza na Rynku w Rzeszowie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj mijają dokładnie 2 lata od tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Gdańsku podczas 27.Finału WOŚP. Zamordowano Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

  Polityk zginął w wyniku rozległych obrażeń, których doznał w wyniku ataku nożownika podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent trafił do szpitala z ranami serca, przepony i narządów wewnątrz jamy brzusznej.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Od jego śmierci minęły dwa lata, a my wciąż słyszymy słowa niosące nienawiść, które odbierają innym godność, które mogą doprowadzić do przemocy i tragedii.

  – czytamy na stworzonym przez organizatorów wydarzeniu.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Dziś mieszkańcy Rzeszowa włączyli się w akcję “Serce dla Pawła Adamowicza #stopHejt”. Oddali w ten sposób hołd tragicznie zmarłemu mężczyźnie. Na rynku ułożono symboliczne serce ze zniczy, ma ono oznaczać solidarność i nadzieję, że dobro zwycięży.

  14 stycznia przyjdźmy indywidualnie wybierając Sobie dowolny czas miedzy 17:00 i 20:00 z zachowaniem wszelkich zasad antypandemicznych na Rynek naszego miasta.

  – zachęcają organizatorzy.

  fot. Kurier Rzeszowski
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -