1,8 C
Rzeszów
środa, 20 stycznia, 2021

Rusza Rzeszów Carpathia Festiwal 2021. Jacek Cygan gościem honorowym

Rozpoczyna się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Wykonawcy autorskich piosenek z całego świata mają szansę zdobyć zaproszenie na wielki finał 20-22...
+

  Rzeszowski zespół Hermetic Evolution powraca z nowym albumem

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Po sześciu latach przerwy rzeszowski zespół Hermetic Evolution ogłasza wielki powrót. Zespół wydaje trzeci album zatytułowany „H 3.0: Ecce Homo”, który jest następcą płyt „Kajdany Istnienia” (2012) oraz „H 2.0: Deus Ex Machina” (2013). W nowym albumie grupa postanowiła zmierzyć się z największymi problemami natury psychologicznej i społecznej, z jakimi boryka się współczesny człowiek.

  Zespół Hermetic Evolution powstał w 2011 roku. W pierwszych latach działalności formacja dzieliła scenę z takimi grupami, jak Luxtorpeda, Strachy Na Lachy, Oddział Zamknięty, Farben Lehre, Sztywny Pal Azji, Thy Disease i Disperse, a jej muzykę można było usłyszeć na kanałach znanych youtuberów – Niekrytego Krytyka i Cyber Mariana. Największe sukcesy zespołu w tym okresie to: Nagroda Publiczności VII Ogólnopolskiego Festiwalu “Rockowa Noc”, Nominacje do Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów “Werbel 2012” i „Werbel 2020” oraz kwalifikacja do dogrywki Przeglądu Młodych Zespołów Cieszanów Rock Festiwal.

  fot. materiały prasowe zespołu

  Po intensywnej aktywności wydawniczej i koncertowej, która przypadła na lata 2012-2014 zespół zawiesił do odwołania swoją muzyczną działalność. Reaktywację w oryginalnym składzie przyniósł dopiero rok 2019, w którym muzycy postanowili ponownie przypomnieć o sobie za sprawą kolejnego wydawnictwa. Efekt ponad rocznej pracy zespołu to album zatytułowany „H 3.0: Ecce Homo”, który zawiera pięć premierowych utworów oraz trzy bonusowe nagrania z okazji 10-lecia płyty „Era Chaosu” macierzystej grupy Hermetic Insanity.

  „H 3.0: Ecce Homo” to nie tylko nowy rozdział w historii Hermetic Evolution i eksplorowanie nowych rejonów muzycznych, ale także powrót do samych korzeni zespołu i ukłon w stronę wcześniejszej twórczości. W warstwie lirycznej albumu grupa mierzy się z największymi problemami współczesnego człowieka, takimi jak wirtualna alienacja, emocjonalne uzależnienie, eugenika społeczna czy megalomania rządzących. Zamierzony „ludzki” charakter utworów potęguje całkowita rezygnacja z warstwy elektronicznej, z którą zespół był dotychczas nieodłącznie kojarzony.

  źródło: materiały prasowe zespołu

  Album „H 3.0: Ecce Homo” został nagrany i wyprodukowany przez Hermetic Evolution
  w składzie: Maciej Jendyk – wokal, Wojciech Piórkowski – gitara, Jakub Skrzypiec – bas oraz Daniel Czarnota – perkusja. Płyta miała swoją premierę w dniu 28 grudnia 2020 roku i jest dostępna na oficjalnym kanale YouTube Hermetic Evolution oraz takich platformach muzycznych, jak Spotify, iTunes, Apple Music, Tidal, Deezer, Amazon, Bandcamp i SoundCloud.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -