25,7 C
Rzeszów
czwartek, 29 lipca, 2021
+

  Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy włamywali się do samochodów

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Policjanci zatrzymali dwóch 26-latków podejrzanych o włamania i okradanie zaparkowanych pojazdy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Policjanci z komisariatu w Śródmieściu wyjaśniali okoliczności dwóch włamań do samochodów. W niedzielę, 3 stycznia br., nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego przy ul. Dąbrowskiego volvo. Z samochodu skradł dokumenty, pieniądze i kartę debetową, którą dokonano kilku transakcji zbliżeniowych. Łączna wartość strat wyniosła ponad 3,5 tys. złotych.

  Dzień później doszło do podobnego zdarzenia, gdzie również przy ulicy Dąbrowskiego, ktoś włamał się do zaparkowanej mazdy. Z samochodu zginęła saszetka z pieniędzmi i dokumentami.

  Już dzień po drugim włamaniu policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego, 26-letniego mieszkańca Rzeszowa. Okazało się, że mężczyzna nie działał sam. Jego wspólnik, 26-letni mężczyzna również został zatrzymany.

  Podczas przesłuchania obydwaj przyznali się do winy. Usłyszeli zarzuty dokonanych wspólnie kradzieży z włamaniem do samochodów i na konto bankowe. W trakcie postępowania okazało się, że jeden z zatrzymanych, wcześniej włamał się do garażu i stojącego tam forda. 26-latek ukradł wtedy elektronarzędzia o wartości ponad 8 tys. złotych. Mężczyzna przyznał się również do tego przestępstwa i usłyszał kolejny zarzut kradzieży z włamaniem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -