czwartek, 25 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Mask@ w sieci zaprasza na kolejne spektakle

    Polecamy

    Kinga Skowron
    Kinga Skowron
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Projekt Mask@ w sieci trwa nadal. Rzeszowski teatr zaprasza na platformę online, która będzie dostępna już od 17 stycznia od godziny 16:30. Znamy również repertuar.

    Stream ze spektakli będzie dostępny na stronie: live.teatrmaska.pl. Aby uzyskać dostęp do spektaklu należy zapłacić 10 zł.

    W repertuarze:

    17.01.2020 – „Statek Noego”
    24.01.2020 – „Bambusowa księżniczka”
    31.01.2020 – „Hachiko”
    7.02.2020 – „Alicja w Krainie Czarów”
    14.02.2020 – „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”

    Wydarzenie na Facebooku można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/120399309857643/

    źródło: materiały prasowe Teatru Maska

    Statek Noego

    Zapraszamy w rejs niezwykłym statkiem, na pokładzie którego podróżują wspólnie ludzie i zwierzęta.

    Co się dzieje podczas deszczu…? Kap, kap, kap… Chlup, chlup… Kiedy to zwykły deszcz, mżawka, kapuśniaczek, wystarczy się otrzepać, tak jak pies albo gołąb, i można iść dalej. A z parasolem i kaloszkami nawet większy deszcz niegroźny. Ale kiedy jest prawdziwe oberwanie chmury?… Deszcz pada i pada i nie widać końca ulewy? Ubranie mokre do suchej nitki. A przy tym można się porządnie przeziębić. Brrr!

    Podobno dawno, dawno temu podczas wielkiej ulewy pod wodą znalazło się wiele lasów, łąk, całych krain… Deszcz padał tak długo, że woda zakryła nawet góry i cały świat zamienił się w wielkie morze. Noe jednak, zanim to się stało, wybudował swój wspaniały statek. A kto się na nim znalazł? Chcecie się dowiedzieć?

    „Statek Noego” jest drugą z propozycji działającej od 2015 r. Sceny Najnajowej, zapraszającej na przedstawienia najmłodsze dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem. Przyprawiony sporą dozą spontaniczności, nastawiony na bliski kontakt z widzem spektakl do opowiedzenia historii Noego i jego niezwykłej podróży wykorzystuje włóczkowe lalki zwierząt.

    scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec
    scenografia i lalki: Areta Magdalena Puchalska
    muzyka: Radosław Bolewski

    Obsada: Jadwiga Domka, Tomasz Kuliberda

    fot. strona internetowa Teatru Maska

    Bambusowa Księżniczka

    na podstawie japońskiej baśni z okresu Heian (od 794 do 1185 roku)

    Pewnej nocy dawno, dawno temu w dalekiej Japonii w samym środku bambusowego lasu pojawiło się niezwykłe światełko. Wyglądało jak malutki księżyc, który nie wiedzieć czemu postanowił przenieść się z nieba na ziemię. Pewnie nikt by o tym nie wiedział, gdyby nie to, że tej samej nocy po lesie błądził pewien ubogi zbieracz bambusa. Choć znał las jak własną kieszeń, tej nocy po raz pierwszy w życiu nie mógł odnaleźć drogi do swojej wioski. Gdy zobaczył niezwykłą księżycową poświatę, poszedł w jej kierunku, by już po chwili przekonać się, że wydobywa się ona z jednej z roślin. Gdy ją ściął, w środku bambusowego pędu odkrył maleńkie dziecko. Zdumiał się bardzo, ale jeszcze bardziej ucieszył. Wraz z żoną od dawna marzyli o dziecku. Zagubiona wcześniej droga odnalazła się sama, kiedy z dziewczynką w ramionach biegł w stronę domu. Od tej chwili w życiu starego zbieracza bambusa i jego żony zapanowało szczęście i dobrobyt. Nazwali dziewczynkę Kaguya, co znaczy świecąca pięknym światłem, i traktowali jak własną córkę. Kaguya, tak jak bambus, rosła bardzo szybko i w  ciągu  kilku  miesięcy z dziecka zmieniła się w piękną dziewczynę. Wielu możnych i wpływowych zalotników, zachwyconych jej urodą, starało się o jej rękę. Nawet sam cesarz chciał, by została jego żoną. Kaguya skrywała jednak pewną tajemnicę…

    Zapraszamy na spektakl familijny z Dalekiego Wschodu, w którym pojawią się nie tylko niezwykła dziewczynka i jej opiekunowie, ale także smok, mityczna góra, wielka bitwa z niezwykłym wojskiem i wiele fascynujących przygód. Przedstawienie inspirowane japońską baśnią z początków okresu Heian (od 794 do 1185 roku), zostało przygotowane przez Noriyuki Sawę – twórcę pochodzącego z Kraju Kwitnącej Wiśni.

    scenariusz: Noriyuki Sawa
    tłumaczenie: Jacek Popławski
    reżyseria i scenografia: Noriyuki Sawa
    muzyka: Iga Eckert
    asystent reżysera: Ewa Mrówczyńska

    fot. strona internetowa Teatru Maska

    Hachiko

    Historia niezwykłej przyjaźni, o której chcemy Wam opowiedzieć, wydarzyła się naprawdę, prawie sto lat temu w Japonii. Jej głównym bohaterem jest pies o imieniu Hachiko.

    Na świecie jest wiele różnych psów – mały i dużych, rasowych i kundelków. Jedne uwielbiają ganiać za rzuconym patykiem, inne są świetnymi tropicielami, a jeszcze inne pomagają ludziom w ważnych sprawach. Wszystkie jednak łączy jedna wspólna cecha – potrafią być najlepszymi na świecie przyjaciółmi, co z pewnością potwierdzi Wam każdy właściciel psa. Historia, którą opowiemy Wam podczas przedstawienia, rozpoczyna się w Odate, w prefekturze miasta Akita podczas trwającej trzy dni i trzy noce śnieżycy. Wtedy właśnie przyszedł na świat szczeniak rasy akita. Ten mały szczeniak to Hachiko, główny bohater naszego spektaklu. Pomnik Hachiko jest jednym z głównych punktów na mapie każdego turysty odwiedzającego Tokio. Jeśli i Wam zdarzy się kiedyś być w tym mieście, będziecie mogli przekonać się o tym sami. Czy jesteście ciekawi, co takiego zrobił Hachiko, że pamięć o nim trwa mimo upływu lat? Opowiemy Wam o tym podczas przedstawienia…

    Spektakl opowiadający o wzajemnych relacjach, emocjach i tworzeniu się więzi pomiędzy psem i jego panem jest setną premierą naszego teatru przygotowaną pod nazwą Teatr Maska w Rzeszowie.

    scenariusz i reżyseria: Ewa Piotrowska
    scenografia: Yumi Hayashi
    muzyka: Wojciech Błażejczyk
    obsada: Anna Kukułowicz, Kamila Olszewska, Agata Słowik, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Maciej Owczarek

    fot. strona internetowa Teatru Maska
    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com