7,8 C
Rzeszów
piątek, 22 stycznia, 2021

Wojewódzki Dom Kultury zaprasza na wystawę inspirowaną zimowym pejzażem

W związku z zimową pogodą za oknem Wojewódzki Dom Kultury zaprasza do odwiedzenia nowej wystawy inspirowanej zimowym pejzażem, której autorem jest Piotr Gieroń. Od...
+

  Testy przesiewowe na obecność koronawirusa u nauczycieli

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od jutra ruszają testy na obecność SARS-CoV-2 u nauczycieli klas I – III szkół podstawowych. Będą trwać do 15 stycznia. Udział w badaniach jest dobrowolny i bezpłatny.

  Według badań przeprowadzonych przez kuratoria oraz Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne, które zostały zebrane przez Ministerstwo Zdrowia, chętnych na przeprowadzenie testu będzie ok. 168 tys. osób.

  Na terenie województwa podkarpackiego chęć udziału w badaniach potwierdziło  ponad 7000 nauczycieli  i pracowników administracyjnych ze szkół.

  Testy będą wykonywane metodą RT-PCR w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Rzeszowie oraz pięciu innych laboratoriach na terenie województwa.  Dla sprawnego przeprowadzenia badan na terenie naszego województwa przygotowano  121 punktów wymazowych, zapewniono 24 zespoły wymazowe oraz 19 zespołów WOT.

  Organizacja badań  we wszystkich punktach poboru  odbywać się będzie zgodnie z przyjętym harmonogramem, który można odnaleźć na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. 

  Jeśli wynik będzie pozytywny, wtedy pracownik automatycznie zostanie skierowany na izolację, rozpocznie dochodzenie epidemiologiczne, by ustalić osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną.

  Więcej informacji na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -