1,8 C
Rzeszów
środa, 20 stycznia, 2021

Rusza Rzeszów Carpathia Festiwal 2021. Jacek Cygan gościem honorowym

Rozpoczyna się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Wykonawcy autorskich piosenek z całego świata mają szansę zdobyć zaproszenie na wielki finał 20-22...
+

  Kolejne uszczuplenia podatkowe wykryte przez podkarpacką KAS

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przeprowadzone przez urzędy skarbowe, w naszym województwie, kontrole podatkowe ujawniły ponad 75 mln złotych uszczupleń podatkowych. Na stratę ponad 500 tysięcy złotych naraził budżet państwa jeden z podatników działający w branży budowlanej. Kontrolowany podmiot dokonał już odpowiednich korekt deklaracji.

  Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z jednego z podkarpackich urzędów skarbowych przeprowadzili kontrolę podatkową  podatnika prowadzącego działalność w branży budowlanej. W wyniku podjętych działań wykryto nieprawidłowości skutkujące łącznym uszczupleniem podatku od towarów i usług na ponad 500 tys. złotych.

  Kontrolowany podmiot m.in. zawyżał podatek naliczony. Nieprawidłowości zostały także stwierdzone w zakresie podatku  należnego z tytułu nierozliczenia zaliczek na poczet przyszłych dostaw towarów oraz nieewidencjonowania dostaw towarów.

  Podatnik zgodził się z ustaleniami organu podatkowego i dokonał korekt deklaracji VAT zgodnie z ustaleniami kontroli.

  W ubiegłym roku urzędy skarbowe w woj. podkarpackim zakończyły 655 kontroli podatkowych, w ramach których stwierdzone uszczuplenia podatkowe przekroczyły 75 mln złotych ( w 2019- ponad 69 mln złotych).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -