środa, 27 września, 2023
+

  Książka dębickiego autora Radosława Raka zmierza na ekran!

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Książka Radka Raka, Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W zeszłym roku za tę książkę dębicki autor otrzymał prestiżową nagrodę Nike, a już na początku 2021 roku otrzymaliśmy wiadomość, że prawa do ekranizacji tej powieści zostały sprzedane.

  graf. powergraph.pl

  Za reżyserię filmu opartego na Baśni o wężowym sercu… odpowiedzialny będzie Michał Gazda, reżyser docenianego serialu HBO Wataha. Jak skomentował w wypowiedzi dla powergraph.pl:

  „Krytycy i recenzenci wprost podkreślali niezwykły, filmowy potencjał Baśni (tarantinowski Django w cyrkule tarnowskim). Wraz z Baśnią pojawiła się oto szansa na produkcję niesamowicie oryginalną, wręcz ekstatycznie atrakcyjną wizualnie, głęboką dramaturgicznie oraz – paradoksalnie – bardzo aktualną i ważną społecznie. Takiego combo nie sposób przecenić!”

  Szczegóły dotyczące projektu nie są znane. Nie wiadomo, czy planowany jest film pełnometrażowy, czy też coraz popularniejszy w Polsce serial.

  Radek Rak to pochodzący z Dębicy polski pisarz fantastyki. Oprócz nagrody Nike w 2020 roku, dostał za Baśń o wężowym sercu… również Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla oraz Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego. Został Twórcą Roku magazynu „Nowa Fantastyka” oraz otrzymał statuetkę Śląkfy Śląskiego Klubu Fantastyki również jako Twórca Roku.

  „Fabuła powieści wyrasta z legend, w które obrosła postać chłopskiego przywódcy –tych prawdziwych i tych stworzonych przez Radka Raka.Śledzimy w niej losy młodego Kóby Szeli, wzrusza nas miłość, jaką obdarzyła go Żydówka Chana, czujemy razy pańskiego bata, przeżywamy zauroczenie zmysłową Malwą, wędrujemy przez krainę baśni, żeby zamieszkać we dworze i poczuć zapach krwi rabacji1846 roku.Radek Rak napisał powieść o dobru i złu, które czają się w każdym z nas, o nierównych szansach, o Galicji i o Polsce” – czytamy w opisie książki na powergraph.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com