28,6 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Dwóch mieszkańców gminy Mielec odpowie za włamania i kradzieże

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W świąteczny weekend dwaj mężczyźni, będącymi mieszkańcami gminy Mielec włamywali się do sterowników myjni samochodowych w Mielcu, Chorzelowie, Padwii Narodowej i w Tuszowie Narodowym. Teraz odpowiedzą za włamania i kradzieże. Ukradli 7 tysięcy złotych i zostali zatrzymani tuż po dokonanym przestępstwie. Wobec jednego z nich sąd zastosował trzymiesięczny areszt, drugi został objęty policyjnym dozorem.

  Do włamań doszło w nocy 26 i 27 grudnia br. Jak ustalili policjanci, dwóch mężczyzn poruszających się samochodem marki Renault Scenic, włamało się do sterowników myjni samoobsługowych najpierw w Padwii Narodowej, później w Tuszowie Narodowym i dwukrotnie w Mielcu. Łącznie ukradli blisko 7 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali obu sprawców, tuż po ostatnim włamaniu do myjni w Chorzelowie.

  Obaj mężczyźni są mieszkańcami gminy Mielec w wieku 35 i 37 lat. Jeden z nich jest znany policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw. Podejrzani noc spędzili w policyjnym areszcie.

  Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 35-latkowi zarzuty czterech włamań oraz kradzieży, której dopuścił się jej kilka dni wcześniej. Mężczyzna ukradł w piekarni w Złotnikach 9 tysięcy złotych. Podejrzany, decyzją sądu kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie.

  37-latek także usłyszał cztery zarzuty dotyczące włamań. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

  W sprawie trwają dalsze czynności.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -